DR2 guía tv de 6/12 2019 a 13/12 2019

Viernes 6/12
11:50

VM Håndbold: Rumænien - Ungarn (k), direkte

VM Håndbold: Rumænien - Ungarn (k), direkte
12:40

Til kamp for elefanten (S1 E1)

Til kamp for elefanten (S1 E1)
13:30

Til kamp for elefanten (S1 E2)

Til kamp for elefanten (S1 E2)
14:30

Udkantsmæglerne II (S2 E1)

Udkantsmæglerne II (S2 E1)
15:00

Udkantsmæglerne II (S2 E2)

Udkantsmæglerne II (S2 E2)
15:30

Smag på Japan med Anthony Bourdain

Smag på Japan med Anthony Bourdain
16:10

Smag på Rom med Anthony Bourdain

Smag på Rom med Anthony Bourdain
16:55

Joanna Lumleys rejse ad Silkevejen (S1 E3)

Joanna Lumleys rejse ad Silkevejen (S1 E3)
17:40

Joanna Lumleys rejse ad Silkevejen (S1 E4)

Joanna Lumleys rejse ad Silkevejen (S1 E4)
18:30

Husker du... 2006

Husker du... 2006
19:15

Husker du... 2007

Husker du... 2007
20:00

The Perfect Storm

Amerikansk actionthriller fra 2000
play_arrow
The Perfect Storm
22:00

Superrig med benene plantet i Aalborg (S1 E1)

Superrig med benene plantet i Aalborg (S1 E1)
22:30

Deadline

Deadline
23:00

Makulator med Tine Gøtzsche

Makulator med Tine Gøtzsche
23:30

Mordsag: Eftersøgningen af Julie

Mordsag: Eftersøgningen af Julie
00:30

Meru - verdens vanskeligste bjergbestigning

Meru - verdens vanskeligste bjergbestigning
02:00

Deadline Nat

Deadline Nat
Sábado 7/12
08:00

Dyrehospitalet (S2017 E3)

Dyrehospitalet (S2017 E3)
09:00

Tidens Tegn

Tidens Tegn
09:30

Husdrømme (S2017 E5)

Husdrømme (S2017 E5)
10:30

Husdrømme (S2017 E6)

Husdrømme (S2017 E6)
11:30

Canada: Den vilde vestkyst

Canada: Den vilde vestkyst
12:20

Pigen med miraklerne

Pigen med miraklerne
12:30

George Soros - en velmenende filantrop eller manipulerende spekulant?

George Soros - en velmenende filantrop eller manipulerende spekulant?
13:25

Skal vi frygte kunstig intelligens? (S1 E1)

Skal vi frygte kunstig intelligens? (S1 E1)
14:20

Skal vi frygte kunstig intelligens? (S1 E2)

Skal vi frygte kunstig intelligens? (S1 E2)
15:15

Amie og Fanna på strippertur (S1 E1)

Amie og Fanna på strippertur (S1 E1)
15:40

Amie og Fanna på strippertur (S1 E2)

Amie og Fanna på strippertur (S1 E2)
16:05

Amie og Fanna på strippertur (S1 E3)

Amie og Fanna på strippertur (S1 E3)
16:35

Temalørdag: Sandheden om overgangsalderen

Temalørdag: Sandheden om overgangsalderen
17:35

Temalørdag: DR2 har det røde med Sarah Grünewald

Temalørdag: DR2 har det røde med Sarah Grünewald
18:35

Canada: På kanten af vildmarken

Canada: På kanten af vildmarken
19:30

Peitersen på Atlanten (S4 E2)

Peitersen på Atlanten (S4 E2)
20:00

Temalørdag: Størrelsen eller gørelsen?

Temalørdag: Størrelsen eller gørelsen?
21:00

Temalørdag: Er den for lille?

Temalørdag: Er den for lille?
22:20

Temalørdag: Mig og min pik

Temalørdag: Mig og min pik
22:30

Deadline

Deadline
23:00

Debatten: Finanslov for børn og arbejdere?

Debatten: Finanslov for børn og arbejdere?
00:30

Gerningssted Paris: Det parterede lig (S6 E5)

Gerningssted Paris: Det parterede lig (S6 E5)
01:30

Gerningssted Paris: Det parterede lig (S6 E6)

Gerningssted Paris: Det parterede lig (S6 E6)
02:35

Deadline Nat

Deadline Nat
Domingo 8/12
09:00

Nyheder fra Grønland

Nyheder fra Grønland
09:35

Debatten: Finanslov for børn og arbejdere?

Debatten: Finanslov for børn og arbejdere?
11:00

Makulator med Tine Gøtzsche

Makulator med Tine Gøtzsche
11:30

Klimaets nye superstjerne

Klimaets nye superstjerne
11:40

Det sorte Washington

Det sorte Washington
12:25

Det forurenede Pennsylvania

Det forurenede Pennsylvania
13:05

De hvide i Seattle

De hvide i Seattle
13:50

Retten til egen krop i Mississippi

Retten til egen krop i Mississippi
14:30

Fremtidens menneske - halvt menneske, halv maskine

Fremtidens menneske - halvt menneske, halv maskine
15:30

Ekstrem kulde: hyrde i Sibirien

Ekstrem kulde: hyrde i Sibirien
16:20

Mordsag: Eftersøgningen af Julie

Mordsag: Eftersøgningen af Julie
17:15

Det store land

Det store land
20:00

Det caribiske eventyr (S1 E1)

Det caribiske eventyr (S1 E1)
21:00

Længe leve - Master Fatman (1965-2019)

Længe leve - Master Fatman (1965-2019)
21:30

Mord på DR2 (2:4) - Den fatale vind

Mord på DR2 (2:4) - Den fatale vind
21:45

Parterapi (8) - Traditioner og romantik

Parterapi (8) - Traditioner og romantik
22:00

Troldspejlet & Co.

Troldspejlet & Co.
22:30

Deadline

Deadline
23:00

Kollektivet (S1 E2)

Kollektivet (S1 E2)
23:45

Det Politiske Talkshow

Det Politiske Talkshow
00:25

Indefra med Anders Agger - Ambassade

Indefra med Anders Agger - Ambassade
01:10

Kærlighedens love

Kærlighedens love
02:45

Deadline Nat

Deadline Nat
Lunes 9/12
08:50

George Soros - en velmenende filantrop eller manipulerende spekulant?

George Soros - en velmenende filantrop eller manipulerende spekulant?
09:45

Ekstreme togrejser V (S5 E1)

Ekstreme togrejser V (S5 E1)
10:30

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E1)

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E1)
11:00

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E2)

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E2)
11:30

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E3)

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E3)
12:00

Ekstrem verden - Ross Kemp i Mongoliet

Ekstrem verden - Ross Kemp i Mongoliet
12:45

A/S Fattigdom

A/S Fattigdom
13:40

Den glemte polarhelt (1:4): Først på Antarktis

Den glemte polarhelt (1:4): Først på Antarktis
14:25

Udkantsmæglerne II (S2 E3)

Udkantsmæglerne II (S2 E3)
14:55

Udkantsmæglerne II (S2 E4)

Udkantsmæglerne II (S2 E4)
15:25

Smag på Sichuan med Anthony Bourdain

Smag på Sichuan med Anthony Bourdain
16:05

Smag på Hanoi med Anthony Bourdain

Smag på Hanoi med Anthony Bourdain
16:45

Joanna Lumleys rejse ad Silkevejen (S1 E4)

Joanna Lumleys rejse ad Silkevejen (S1 E4)
17:35

På sporet af Amerika (S1 E1)

På sporet af Amerika (S1 E1)
18:20

Eventyrlige jernbaner (S1 E5)

Eventyrlige jernbaner (S1 E5)
19:05

De sorte i Milwaukee

De sorte i Milwaukee
19:50

Canada: I hjertet af landet

Canada: I hjertet af landet
20:45

Kollektivet (S1 E3)

Kollektivet (S1 E3)
21:30

Indefra med Anders Agger - Anoreksi

Indefra med Anders Agger - Anoreksi
22:15

Mord på DR2 (2:4) - Den fatale vind

Mord på DR2 (2:4) - Den fatale vind
22:30

Deadline

Deadline
23:00

Troldspejlet & Co.

Troldspejlet & Co.
23:30

Superrig med benene plantet i Aalborg (S1 E1)

Superrig med benene plantet i Aalborg (S1 E1)
00:00

Tiltalt II - Bandepakker og minimumsstraffe

Tiltalt II - Bandepakker og minimumsstraffe
00:45

Dobbeltdrabet i Florida

Dobbeltdrabet i Florida
01:25

Jim: Gidsel hos Islamisk Stat

Jim: Gidsel hos Islamisk Stat
03:15

Deadline Nat

Deadline Nat
Martes 10/12
09:00

De sorte i Milwaukee

De sorte i Milwaukee
09:40

Ekstreme togrejser V (S5 E2)

Ekstreme togrejser V (S5 E2)
10:25

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E4)

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E4)
10:55

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E5)

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E5)
11:25

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E6)

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E6)
11:55

Pave Frans

Pave Frans
12:25

Ekstrem verden - Ross Kemp i Mexico

Ekstrem verden - Ross Kemp i Mexico
13:10

Den glemte polarhelt (1:4): Først på Antarktis

Den glemte polarhelt (1:4): Først på Antarktis
13:55

Den glemte polarhelt (2:4): Et hylende hjørne

Den glemte polarhelt (2:4): Et hylende hjørne
14:40

Udkantsmæglerne II (S2 E5)

Udkantsmæglerne II (S2 E5)
15:10

Udkantsmæglerne II (S2 E6)

Udkantsmæglerne II (S2 E6)
15:40

Smag på Houston med Anthony Bourdain

Smag på Houston med Anthony Bourdain
16:20

Smag på London med Anthony Bourdain

Smag på London med Anthony Bourdain
17:00

På sporet af Amerika (S1 E1)

På sporet af Amerika (S1 E1)
17:45

På sporet af Amerika (S1 E2)

På sporet af Amerika (S1 E2)
18:35

Eventyrlige jernbaner (S1 E6)

Eventyrlige jernbaner (S1 E6)
19:20

Mega-kirker i Texas

Mega-kirker i Texas
20:00

Et minde om et mord

Et minde om et mord
20:45

Tiltalt II - En dyr vennetjeneste

Tiltalt II - En dyr vennetjeneste
21:30

Mordsag: Ukendt motiv

Mordsag: Ukendt motiv
22:30

Deadline

Deadline
23:00

Den norske griseindustris hemmeligheder

Den norske griseindustris hemmeligheder
00:00

Retfærdighedens stemme: Lea Tsemel

Retfærdighedens stemme: Lea Tsemel
01:30

Overleverne (S1 E4)

Overleverne (S1 E4)
02:00

Deadline Nat

Deadline Nat
Miércoles 11/12
09:05

Mega-kirker i Texas

Mega-kirker i Texas
09:45

Ekstreme togrejser V (S5 E3)

Ekstreme togrejser V (S5 E3)
10:30

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E7)

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E7)
11:00

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E8)

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E8)
11:30

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E9)

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E9)
12:00

Ekstrem verden - Ross Kemp i Mozambique

Ekstrem verden - Ross Kemp i Mozambique
12:45

Den glemte polarhelt (2:4): Et hylende hjørne

Den glemte polarhelt (2:4): Et hylende hjørne
13:30

Den glemte polarhelt (3:4): Det totale mørke

Den glemte polarhelt (3:4): Det totale mørke
14:15

Udkantsmæglerne II (S2 E7)

Udkantsmæglerne II (S2 E7)
14:45

Udkantsmæglerne II (S2 E8)

Udkantsmæglerne II (S2 E8)
15:15

80'erne: En ny verden af underholdning

80'erne: En ny verden af underholdning
16:00

80'erne: Attentaternes år

80'erne: Attentaternes år
16:45

På sporet af Amerika (S1 E2)

På sporet af Amerika (S1 E2)
17:30

På sporet af Amerika (S1 E3)

På sporet af Amerika (S1 E3)
18:20

Betyder størrelse noget? (S1 E1)

Betyder størrelse noget? (S1 E1)
19:15

Mhong i Minnesota

Mhong i Minnesota
20:00

En pige forsvinder (S1 E1)

En pige forsvinder (S1 E1)
21:00

Gladbeck (S1 E1)

Gladbeck (S1 E1)
22:30

Deadline

Deadline
23:00

Nigerias kvindelige selvmordsbombere

Nigerias kvindelige selvmordsbombere
23:50

Abortkrigen i USA

Abortkrigen i USA
01:20

Skal vi frygte kunstig intelligens? (S1 E1)

Skal vi frygte kunstig intelligens? (S1 E1)
02:15

Deadline Nat

Deadline Nat
Jueves 12/12
08:50

Mhong i Minnesota

Mhong i Minnesota
09:30

Ekstreme togrejser V (S5 E4)

Ekstreme togrejser V (S5 E4)
10:15

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E10)

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E10)
10:45

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E11)

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E11)
11:15

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E12)

Drømmeferien: Koldt og vådt (S1 E12)
11:45

Ekstrem verden - Ross Kemp i Colombia

Ekstrem verden - Ross Kemp i Colombia
12:30

Den glemte polarhelt (3:4): Det totale mørke

Den glemte polarhelt (3:4): Det totale mørke
13:15

Den glemte polarhelt (4:4): Død og ulykke

Den glemte polarhelt (4:4): Død og ulykke
14:15

Udkantsmæglerne II (S2 E9)

Udkantsmæglerne II (S2 E9)
14:45

Udkantsmæglerne II (S2 E10)

Udkantsmæglerne II (S2 E10)
15:15

80'erne: Yuppier, glamour og Madonna

80'erne: Yuppier, glamour og Madonna
16:00

80'erne: Narkokongerne på Wall Street

80'erne: Narkokongerne på Wall Street
16:45

På sporet af Amerika (S1 E3)

På sporet af Amerika (S1 E3)
17:35

På sporet af Billy Connolly (S1 E1)

På sporet af Billy Connolly (S1 E1)
18:20

Betyder størrelse noget? (S1 E2)

Betyder størrelse noget? (S1 E2)
19:15

LGBT i Salt Lake City

LGBT i Salt Lake City
20:00

Debatten

Debatten
21:30

Superrig med benene plantet i Aalborg (S1 E2)

Superrig med benene plantet i Aalborg (S1 E2)
22:00

Peitersen på Atlanten (S4 E3)

Peitersen på Atlanten (S4 E3)
22:30

Deadline

Deadline
23:00

Indoktrineret til at hade alt fremmed

Indoktrineret til at hade alt fremmed
00:00

Debatten

Debatten
01:30

Skal vi frygte kunstig intelligens? (S1 E2)

Skal vi frygte kunstig intelligens? (S1 E2)
02:25

Deadline Nat

Deadline Nat
DR2 sender spændende debatter, nyheder og underholdning, fx ‘Debatten’, ‘Deadline’ og ‘DR2 Dagen’. Tema er en vigtig ting på kanalen, og du vil kunne se Temalørdag hvor der bliver gået i dybden med specielle emner. Kanalen er også gennem tiden blevet kendt for sine spydige satire programmer og helt nytænkende koncepter, fx ‘Bonderøven’ og ‘Spise med Price’. Hvert år sendes også den årlige julekalender, der som regel har lidt mere kant end man finder andre steder. Et af de mest kendte eksempler er ‘Jul på Vesterbro’.

Esta semana DR2 emite Til kamp for elefanten, Udkantsmæglerne, Smag på Japan med Anthony Bourdain, Smag på Rom med Anthony Bourdain, Joanna Lumleys rejse ad Silkevejen, Husker du..., Superrig med benene plantet i Aalborg, Deadline, Makulator med Tine Gøtzsche, Mordsag, Meru - verdens vanskeligste bjergbestigning, Deadline Nat, Dyrehospitalet, Tidens Tegn, Husdrømme, Canada, Pigen med miraklerne, George Soros - en velmenende filantrop eller manipulerende spekulant?, Skal vi frygte kunstig intelligens?, Amie og Fanna på strippertur, Temalørdag, Peitersen på Atlanten, Debatten, Gerningssted Paris, Nyheder fra Grønland, Klimaets nye superstjerne, Det sorte Washington, Det forurenede Pennsylvania, De hvide i Seattle, Retten til egen krop i Mississippi, Fremtidens menneske - halvt menneske, halv maskine, Ekstrem kulde, Det store land, Det caribiske eventyr, Længe leve - Master Fatman (1965-2019), Mord på DR2 (2, Parterapi (8) - Traditioner og romantik, Troldspejlet & Co., Kollektivet, Det Politiske Talkshow, Indefra med Anders Agger - Ambassade, Kærlighedens love, Ekstreme togrejser V, Drømmeferien, Ekstrem verden - Ross Kemp i Mongoliet, A/S Fattigdom, Den glemte polarhelt (1, Smag på Sichuan med Anthony Bourdain, Smag på Hanoi med Anthony Bourdain, På sporet af Amerika, Eventyrlige jernbaner, De sorte i Milwaukee, Indefra med Anders Agger - Anoreksi, Tiltalt II - Bandepakker og minimumsstraffe, Dobbeltdrabet i Florida, Jim, Pave Frans, Ekstrem verden - Ross Kemp i Mexico, Den glemte polarhelt (2, Smag på Houston med Anthony Bourdain, Smag på London med Anthony Bourdain, Mega-kirker i Texas, Et minde om et mord, Tiltalt II - En dyr vennetjeneste, Den norske griseindustris hemmeligheder, Retfærdighedens stemme, Overleverne, Ekstrem verden - Ross Kemp i Mozambique, Den glemte polarhelt (3, 80'erne, Betyder størrelse noget?, Mhong i Minnesota, En pige forsvinder, Gladbeck, Nigerias kvindelige selvmordsbombere, Abortkrigen i USA, Ekstrem verden - Ross Kemp i Colombia, Den glemte polarhelt (4, På sporet af Billy Connolly, LGBT i Salt Lake City, Indoktrineret til at hade alt fremmed, The Perfect Storm, VM Håndbold: Rumænien - Ungarn (k), direkte

DR2 hoy
DR2 esta noche