El reloj de 2 Millones de Cristiano

El reloj de 2 Millones de Cristiano

El reloj de 2 Millones de Cristiano
Isabel Pantoja demanda a un paparazzi

Isabel Pantoja demanda a un paparazzi

Isabel Pantoja demanda a un paparazzi
El elemento prohibido en la boda de Belén

El elemento prohibido en la boda de Belén

El elemento prohibido en la boda de Belén
Poty se sincera al fin sobre Bustamante

Poty se sincera al fin sobre Bustamante

Poty se sincera al fin sobre Bustamante
¿Y Dónde está Letizia?

¿Y Dónde está Letizia?

¿Y Dónde está Letizia?

DR1 guía tv de 24/6 2019 a 2/7 2019

Lunes 24/6
14:25

Bergerac: Næsten som en ferie

Bergerac: Næsten som en ferie
15:20

Bergerac: En fugleelskers fald

Bergerac: En fugleelskers fald
16:15

Fader Brown (S4E38)

Fader Brown (S4E38)
17:00

Downton Abbey IV (S4E10)

Downton Abbey IV (S4E10)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Antikduellen (S3E12)

Antikduellen (S3E12)
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

Gintberg på Kanten - Australien

Gintberg på Kanten - Australien
20:45

Plejehjem i brand

Plejehjem i brand
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Horisont: Turisthorderne kommer

Horisont: Turisthorderne kommer
22:20

Shetland: Sort som ravnen

Shetland: Sort som ravnen
00:15

Taggart: Slagsbrødre

Taggart: Slagsbrødre
01:00

Kystvagten (S1E13)

Kystvagten (S1E13)
01:40

Fader Brown (S4E38)

Fader Brown (S4E38)
02:35

Antikkrejlerne XVIII (S18E15)

Antikkrejlerne XVIII (S18E15)
03:20

Antikkrejlerne XVIII (S18E16)

Antikkrejlerne XVIII (S18E16)
04:05

Det søde liv (S2012E4)

Det søde liv (S2012E4)
04:30

Hammerslag (S2015E2)

Hammerslag (S2015E2)
05:15

Antikduellen (S3E12)

Antikduellen (S3E12)
Martes 25/6
06:00

Tobias på kageeventyr (S1E3)

Tobias på kageeventyr (S1E3)
06:30

Søren Ryge: Spanske gårdhaver

Søren Ryge: Spanske gårdhaver
07:00

Horisont: Turisthorderne kommer

Horisont: Turisthorderne kommer
07:25

Aftenshowet

Aftenshowet
08:15

Gintberg på Kanten - Australien

Gintberg på Kanten - Australien
08:55

Plejehjem i brand

Plejehjem i brand
09:45

Downton Abbey IV (S4E10)

Downton Abbey IV (S4E10)
10:30

Antikkrejlerne XIII (S13E3)

Antikkrejlerne XIII (S13E3)
11:15

Antikkrejlerne XIII (S13E4)

Antikkrejlerne XIII (S13E4)
12:00

Bonderøven (S2014E19)

Bonderøven (S2014E19)
12:30

Kender du typen? (S2017E3)

Kender du typen? (S2017E3)
13:15

Hammerslag (S2015E3)

Hammerslag (S2015E3)
14:05

Bergerac: En frelst mand

Bergerac: En frelst mand
15:00

Bergerac: Så fik vi ham endelig

Bergerac: Så fik vi ham endelig
15:55

Fader Brown (S4E39)

Fader Brown (S4E39)
16:40

Downton Abbey V (S5E1)

Downton Abbey V (S5E1)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Antikduellen (S4E1)

Antikduellen (S4E1)
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
18:50

Vores vejr

Vores vejr
19:00

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

I hus til halsen IV (S4E6)

I hus til halsen IV (S4E6)
20:45

Kontant: Plukket af parkeringsselskaberne

Kontant: Plukket af parkeringsselskaberne
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Beck: Monstret

Beck: Monstret
23:25

Taggart: Mål og midler

Taggart: Mål og midler
00:10

Kystvagten (S1E14)

Kystvagten (S1E14)
00:55

Fader Brown (S4E39)

Fader Brown (S4E39)
01:40

Antikkrejlerne XVIII (S18E17)

Antikkrejlerne XVIII (S18E17)
02:25

Bonderøven (S2014E17)

Bonderøven (S2014E17)
02:50

Bonderøven (S2014E18)

Bonderøven (S2014E18)
03:20

Bonderøven (S2014E19)

Bonderøven (S2014E19)
03:50

Det søde liv (S2012E5)

Det søde liv (S2012E5)
04:10

Hammerslag (S2015E3)

Hammerslag (S2015E3)
04:55

Antikduellen (S4E1)

Antikduellen (S4E1)
Miércoles 26/6
06:00

Tobias på kageeventyr (S1E4)

Tobias på kageeventyr (S1E4)
06:30

En lille pause med Søren Ryge

En lille pause med Søren Ryge
06:40

Sundhedsmagasinet: Pas på din hjerne

Sundhedsmagasinet: Pas på din hjerne
07:05

Aftenshowet

Aftenshowet
07:55

Kontant: Plukket af parkeringsselskaberne

Kontant: Plukket af parkeringsselskaberne
08:35

I hus til halsen IV (S4E6)

I hus til halsen IV (S4E6)
09:20

Downton Abbey V (S5E1)

Downton Abbey V (S5E1)
10:30

Antikkrejlerne XIII (S13E5)

Antikkrejlerne XIII (S13E5)
11:15

Antikkrejlerne XIII (S13E6)

Antikkrejlerne XIII (S13E6)
12:00

Bonderøven (S2014E20)

Bonderøven (S2014E20)
12:30

Det søde liv (S2012E6)

Det søde liv (S2012E6)
12:55

Hammerslag (S2015E4)

Hammerslag (S2015E4)
13:40

Hamish Macbeth (13:20)

Hamish Macbeth (13:20)
14:30

Bergerac: Servitricer på deltid

Bergerac: Servitricer på deltid
15:20

Bergerac: Alkoholproblemer

Bergerac: Alkoholproblemer
16:15

Fader Brown (S4E40)

Fader Brown (S4E40)
17:00

Downton Abbey V (S5E2)

Downton Abbey V (S5E2)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Antikduellen (S4E2)

Antikduellen (S4E2)
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

MesterSkaberne (S1E1)

MesterSkaberne (S1E1)
20:45

Hammerslag - Boligrov i det vestjyske

Hammerslag - Boligrov i det vestjyske
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Maria Wern: Stum sidder guden (S2E1)

Maria Wern: Stum sidder guden (S2E1)
22:40

Maria Wern: Stum sidder guden (S2E2)

Maria Wern: Stum sidder guden (S2E2)
23:25

Taggart: Jagten på en morder (S1E1)

Taggart: Jagten på en morder (S1E1)
00:15

Kystvagten (S1E15)

Kystvagten (S1E15)
01:00

Fader Brown (S4E40)

Fader Brown (S4E40)
01:45

Antikkrejlerne XVIII (S18E18)

Antikkrejlerne XVIII (S18E18)
02:30

Bonderøven (S2014E20)

Bonderøven (S2014E20)
03:00

Kender du typen? (S2017E3)

Kender du typen? (S2017E3)
03:40

Jagten på det vilde vejr (S1E3)

Jagten på det vilde vejr (S1E3)
04:25

Hammerslag (S2015E4)

Hammerslag (S2015E4)
Jueves 27/6
06:30

Søren Ryge: Lundefangst på Mykines.

Søren Ryge: Lundefangst på Mykines.
07:00

Sundhedsmagasinet: Hjerneblødning og blodprop i hjernen

Sundhedsmagasinet: Hjerneblødning og blodprop i hjernen
07:25

Aftenshowet

Aftenshowet
08:15

Hammerslag - Boligrov i det vestjyske

Hammerslag - Boligrov i det vestjyske
08:55

MesterSkaberne (S1E1)

MesterSkaberne (S1E1)
09:40

Downton Abbey V (S5E2)

Downton Abbey V (S5E2)
10:30

Antikkrejlerne XIII (S13E7)

Antikkrejlerne XIII (S13E7)
11:15

Antikkrejlerne XIII (S13E8)

Antikkrejlerne XIII (S13E8)
12:00

Bonderøven (S2014E21)

Bonderøven (S2014E21)
12:30

Det søde liv (S2014E1)

Det søde liv (S2014E1)
12:50

Hammerslag (S2015E5)

Hammerslag (S2015E5)
13:40

Hamish Macbeth (14:20)

Hamish Macbeth (14:20)
14:30

Bergerac: Kronvidnet

Bergerac: Kronvidnet
15:20

Bergerac: Feriebilleder

Bergerac: Feriebilleder
16:15

Fader Brown (S4E41)

Fader Brown (S4E41)
17:00

Downton Abbey V (S5E3)

Downton Abbey V (S5E3)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:01

Antikduellen (S4E3)

Antikduellen (S4E3)
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

Søren Ryge direkte

Søren Ryge direkte
20:30

Når mænd slår kvinder ihjel (S1E1)

Når mænd slår kvinder ihjel (S1E1)
21:00

Blomsterberg og Price i den kongelige køkkenhave: Rosenborg

Blomsterberg og Price i den kongelige køkkenhave: Rosenborg
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Kriminalkommissær Barnaby XVI (S16E4)

Kriminalkommissær Barnaby XVI (S16E4)
23:25

Taggart: Jagten på en morder (S1E2)

Taggart: Jagten på en morder (S1E2)
00:15

Kystvagten (S1E16)

Kystvagten (S1E16)
01:00

Fader Brown (S4E41)

Fader Brown (S4E41)
01:45

Sherlock Holmes (11)

Sherlock Holmes (11)
02:35

Antikkrejlerne XVIII (S18E19)

Antikkrejlerne XVIII (S18E19)
03:20

Bonderøven (S2014E21)

Bonderøven (S2014E21)
03:50

Det søde liv (S2012E6)

Det søde liv (S2012E6)
04:15

Hammerslag (S2015E5)

Hammerslag (S2015E5)
Viernes 28/6
06:30

Søren Ryge: Traktortræk i Tirstrup

Søren Ryge: Traktortræk i Tirstrup
07:00

Sundhedsmagasinet: Den vigtige genoptræning

Sundhedsmagasinet: Den vigtige genoptræning
07:25

Aftenshowet

Aftenshowet
08:15

Søren Ryge direkte

Søren Ryge direkte
08:40

Blomsterberg og Price i den kongelige køkkenhave: Rosenborg

Blomsterberg og Price i den kongelige køkkenhave: Rosenborg
09:10

Når mænd slår kvinder ihjel (S1E1)

Når mænd slår kvinder ihjel (S1E1)
09:40

Downton Abbey V (S5E3)

Downton Abbey V (S5E3)
10:30

Antikkrejlerne XIII (S13E9)

Antikkrejlerne XIII (S13E9)
11:15

Antikkrejlerne XIII (S13E10)

Antikkrejlerne XIII (S13E10)
12:00

Bonderøven (S2015E1)

Bonderøven (S2015E1)
12:30

Det søde liv (S2014E2)

Det søde liv (S2014E2)
12:50

Hammerslag (S2015E6)

Hammerslag (S2015E6)
13:40

Hamish Macbeth (15:20)

Hamish Macbeth (15:20)
14:30

Bergerac: Isjomfruen

Bergerac: Isjomfruen
15:20

Bergerac: Med løftede næver

Bergerac: Med løftede næver
16:15

Fader Brown (S4E42)

Fader Brown (S4E42)
17:00

Downton Abbey V (S5E4)

Downton Abbey V (S5E4)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Antikduellen (S4E4)

Antikduellen (S4E4)
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
19:00

Disney sjov

Disney sjov
20:00

Dyrenes rige (S1E3)

Dyrenes rige (S1E3)
21:00

TV AVISEN

TV AVISEN
21:15

Vores vejr

Vores vejr
21:25

Gladiator

Gladiator
23:50

Marathonmanden

Amerikansk thriller fra 1976
play_arrow
Marathonmanden
01:50

Wallander: Ildspor

Wallander: Ildspor
03:20

Fader Brown (S4E42)

Fader Brown (S4E42)
04:05

Sherlock Holmes (12)

Sherlock Holmes (12)
Sábado 29/6
06:35

Dage i haven (S1E2)

Dage i haven (S1E2)
07:35

Antikkrejlerne XVIII (S18E16)

Antikkrejlerne XVIII (S18E16)
08:15

Antikkrejlerne XVIII (S18E17)

Antikkrejlerne XVIII (S18E17)
08:55

Antikkrejlerne XVIII (S18E18)

Antikkrejlerne XVIII (S18E18)
09:45

Downton Abbey V (S5E4)

Downton Abbey V (S5E4)
10:35

Taggart: Med koldt blod

Taggart: Med koldt blod
11:55

Unge Morse II (S2E3)

Unge Morse II (S2E3)
13:25

Blomsterberg og Price i den kongelige køkkenhave: Rosenborg

Blomsterberg og Price i den kongelige køkkenhave: Rosenborg
13:55

The Blind Side

Amerikanske autentisk drama fra 2009
play_arrow
The Blind Side
16:00

Gintberg på Kanten - Australien

Gintberg på Kanten - Australien
16:45

MesterSkaberne (S1E1)

MesterSkaberne (S1E1)
17:30

Versus

Versus
18:30

TV AVISEN med Sporten

TV AVISEN med Sporten
19:10

Dyrene i Zoo II (S2E1)

Dyrene i Zoo II (S2E1)
20:00

Rejseholdet (S3E27)

Rejseholdet (S3E27)
21:00

Unge Morse II (S2E4)

Unge Morse II (S2E4)
22:30

Lewis: Øgleyngel

Lewis: Øgleyngel
00:00

Wallander: Brandvæg

Wallander: Brandvæg
01:30

Shetland: Sort som ravnen

Shetland: Sort som ravnen
03:25

Sherlock Holmes (13)

Sherlock Holmes (13)
04:20

Hammerslag (S2015E6)

Hammerslag (S2015E6)
Domingo 30/6
06:40

Dage i haven (S1E3)

Dage i haven (S1E3)
07:40

Antikkrejlerne XVIII (S18E19)

Antikkrejlerne XVIII (S18E19)
08:20

Antikkrejlerne XVIII (S18E20)

Antikkrejlerne XVIII (S18E20)
09:05

Antikkrejlerne XVIII (S18E21)

Antikkrejlerne XVIII (S18E21)
09:50

Taggart: Rottegift (S4E1)

Taggart: Rottegift (S4E1)
10:40

Taggart: Rottegift (S4E2)

Taggart: Rottegift (S4E2)
11:30

Taggart: Rottegift (S4E3)

Taggart: Rottegift (S4E3)
12:20

Søren Ryge direkte

Søren Ryge direkte
12:50

Dyrene i Zoo (S1E6)

Dyrene i Zoo (S1E6)
13:35

Den blå planet II (S2E2)

Den blå planet II (S2E2)
14:30

Sporløs (3)

Sporløs (3)
15:15

Sporløs (4)

Sporløs (4)
16:00

Svinkløv Badehotel - genopbygningen

Svinkløv Badehotel - genopbygningen
17:00

Kriminalkommissær Barnaby XVI (S16E4)

Kriminalkommissær Barnaby XVI (S16E4)
18:30

TV AVISEN med Sporten

TV AVISEN med Sporten
19:00

Den blå planet II (S2E3)

Den blå planet II (S2E3)
20:00

Guld i Købstæderne (S4E1)

Guld i Købstæderne (S4E1)
21:00

TV AVISEN

TV AVISEN
21:15

Manhunt

Manhunt
23:30

The Expendables 3

The Expendables 3
01:30

Unge Morse II (S2E4)

Unge Morse II (S2E4)
03:00

Hamish Macbeth (8:20)

Hamish Macbeth (8:20)
03:50

Hamish Macbeth (9:20)

Hamish Macbeth (9:20)
04:40

Antikduellen (S4E2)

Antikduellen (S4E2)
DR1 giver dig et bredt sortiment af serier, film, debatter og nyheder, Danmarks Radio har gennem tiden produceret alt fra dramaserier til den årlige julekalender på DR1. Der bliver produceret nyheder døgnet rundt, så du kan holde dig opdateret på de nyeste begivenheder i Danmark og resten af verden. Du kan også følge med i vejret og i sportens verden. Kanalen er kendt for sine mange kvalitetsprogrammer som ‘X faktor’ og ‘Aftenshowet’, og det er her du finder både dramaserier og krimier som fx ‘Broen’, ‘Liberty’ og ‘Borgen’. Du kan selvfølgelig også se eller gense klassikere som ‘Matador’ og ‘Huset På Christianshavn’.

Esta semana DR1 emite Hamish Macbeth, Fader Brown, Downton Abbey IV, Antikduellen, Kystvagten, Antikkrejlerne XVIII, Det søde liv, Hammerslag, Tobias på kageeventyr, Antikkrejlerne XIII, Bonderøven, Kender du typen?, Downton Abbey V, I hus til halsen IV, MesterSkaberne, Maria Wern, Taggart, Jagten på det vilde vejr, Når mænd slår kvinder ihjel, Kriminalkommissær Barnaby XVI, Sherlock Holmes, Dyrenes rige, Dage i haven, Unge Morse, Dyrene i Zoo, Rejseholdet, Den blå planet, Sporløs, Guld i Købstæderne, Marathonmanden, The Blind Side

DR1 hoy
DR1 esta noche