El reloj de 2 Millones de Cristiano

El reloj de 2 Millones de Cristiano

El reloj de 2 Millones de Cristiano
Isabel Pantoja demanda a un paparazzi

Isabel Pantoja demanda a un paparazzi

Isabel Pantoja demanda a un paparazzi
El elemento prohibido en la boda de Belén

El elemento prohibido en la boda de Belén

El elemento prohibido en la boda de Belén
Poty se sincera al fin sobre Bustamante

Poty se sincera al fin sobre Bustamante

Poty se sincera al fin sobre Bustamante
¿Y Dónde está Letizia?

¿Y Dónde está Letizia?

¿Y Dónde está Letizia?

DR Ultra guía tv de 13/12 2018 a 21/12 2018

Jueves 13/12
14:20

JULTRA: Bubbers Juleshow (13:24)

JULTRA: Bubbers Juleshow (13:24)
14:30

Isas Stepz (21)

Isas Stepz (21)
14:45

Isas Stepz (22)

Isas Stepz (22)
15:00

Dragehjerte (4)

Dragehjerte (4)
15:15

Grizzy og lemmingerne (43)

Grizzy og lemmingerne (43)
15:20

Scooby Doo (9)

Scooby Doo (9)
15:45

Wild Kratts (1)

Wild Kratts (1)
16:05

Junglebanden

Junglebanden
16:20

Junglebanden

Junglebanden
16:30

The Thundermans (9)

The Thundermans (9)
16:50

Sam & Cat II (9)

Sam & Cat II (9)
17:15

Bella and the Bulldogs II (19)

Bella and the Bulldogs II (19)
17:40

Klassens perfekte jul - Alberte lyver (12)

Klassens perfekte jul - Alberte lyver (12)
17:50

Klassens perfekte jul - Stjæler kjoler (13)

Klassens perfekte jul - Stjæler kjoler (13)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

The Next Step III (9)

The Next Step III (9)
18:30

KreaKampen Jul (14:20)

KreaKampen Jul (14:20)
18:40

BaseBoys 2 - En sindssyg battle (9)

BaseBoys 2 - En sindssyg battle (9)
19:00

Theo & Den Magiske Talisman (12:24)

Theo & Den Magiske Talisman (12:24)
19:20

Theo & det magiske Talkshow (12:24)

Theo & det magiske Talkshow (12:24)
19:30

Snydt!

Snydt!
19:55

Theo & det magiske Talkshow (13:24)

Theo & det magiske Talkshow (13:24)
20:05

Klassens perfekte jul - Stjæler kjoler (13)

Klassens perfekte jul - Stjæler kjoler (13)
20:15

Kampen (8)

Kampen (8)
20:25

Galaksekrigerne

Galaksekrigerne
20:30

ZombieLars (8:13)

ZombieLars (8:13)
20:45

Scooby Doo (23)

Scooby Doo (23)
21:05

Danni (3:4)

Danni (3:4)
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Viernes 14/12
05:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
05:50

Lucky Luke - Kommandøren (21)

Lucky Luke - Kommandøren (21)
06:15

Lucky Luke - Lucky Luke i Alaska (22)

Lucky Luke - Lucky Luke i Alaska (22)
06:35

Dybet (39)

Dybet (39)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:10

Klassens perfekte jul - En svinsk julesang (14)

Klassens perfekte jul - En svinsk julesang (14)
07:20

Wild Kratts (26)

Wild Kratts (26)
07:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:55

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:05

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:16

Leon

Leon
08:25

Zorro (2)

Zorro (2)
08:45

Klassens Jul - Død over julefesten (13)

Klassens Jul - Død over julefesten (13)
09:00

Klassens Jul - Frederik bliver bortvist (14)

Klassens Jul - Frederik bliver bortvist (14)
09:10

JULTRA (14:24)

JULTRA (14:24)
09:20

Bidt, brændt og stukket - Fjæsing (9)

Bidt, brændt og stukket - Fjæsing (9)
09:40

Hollywoods vildeste dyr I (4)

Hollywoods vildeste dyr I (4)
09:55

Thunderbirds II (26)

Thunderbirds II (26)
10:20

Dybet (1)

Dybet (1)
10:40

Håndboldmissionen (3) En kold dukkert til lillebror

Håndboldmissionen (3) En kold dukkert til lillebror
10:50

Håndboldmissionen (4) Bustur til Champions League

Håndboldmissionen (4) Bustur til Champions League
11:05

Verdens bedste quiz II (15)

Verdens bedste quiz II (15)
11:20

Besat af: Benjamin Lasnier

Besat af: Benjamin Lasnier
11:50

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Josephine Højbjerg

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Josephine Højbjerg
12:05

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Isa fra Baseboys

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Isa fra Baseboys
12:25

Monica Chef - Monica finder ud af sandheden (39)

Monica Chef - Monica finder ud af sandheden (39)
12:45

Monica Chef - Jeg vil kæmpe (40)

Monica Chef - Jeg vil kæmpe (40)
13:05

Dagens ret: Paella

Dagens ret: Paella
13:20

Klassen - Kongen af FIFA : Del 2 (95)

Klassen - Kongen af FIFA : Del 2 (95)
13:30

Klassen - Café-flirten (96)

Klassen - Café-flirten (96)
13:45

Sofie Linde Show II (13) - Nicolas Bro og Jonas Smith

Sofie Linde Show II (13) - Nicolas Bro og Jonas Smith
14:20

JULTRA: Bubbers Juleshow (14:24)

JULTRA: Bubbers Juleshow (14:24)
14:30

Isas Stepz (23)

Isas Stepz (23)
14:45

Isas Stepz (24)

Isas Stepz (24)
15:00

Dragehjerte (5)

Dragehjerte (5)
15:15

Grizzy og lemmingerne (44)

Grizzy og lemmingerne (44)
15:20

Scooby Doo (10)

Scooby Doo (10)
15:45

Wild Kratts (2)

Wild Kratts (2)
16:05

Junglebanden

Junglebanden
16:20

Junglebanden

Junglebanden
16:30

The Thundermans (10)

The Thundermans (10)
16:50

Sam & Cat II (10)

Sam & Cat II (10)
17:15

Bella and the Bulldogs II (20)

Bella and the Bulldogs II (20)
17:40

Klassens perfekte jul - Stjæler kjoler (13)

Klassens perfekte jul - Stjæler kjoler (13)
17:50

Klassens perfekte jul - En svinsk julesang (14)

Klassens perfekte jul - En svinsk julesang (14)
18:00

Ultra Snydt

Ultra Snydt
18:05

The Next Step III (10)

The Next Step III (10)
18:30

KreaKampen Jul (15:20)

KreaKampen Jul (15:20)
18:40

BaseBoys 2 - Vi snyder pigerne (10)

BaseBoys 2 - Vi snyder pigerne (10)
19:00

Theo & Den Magiske Talisman (13:24)

Theo & Den Magiske Talisman (13:24)
19:20

Theo & det magiske Talkshow (13:24)

Theo & det magiske Talkshow (13:24)
19:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
19:40

Grizzy og lemmingerne (37)

Grizzy og lemmingerne (37)
19:45

Crazy, Crazier Junior High (3)

Crazy, Crazier Junior High (3)
19:50

Crazy, Crazier Junior High (4)

Crazy, Crazier Junior High (4)
20:00

Theo & det magiske Talkshow (14:24)

Theo & det magiske Talkshow (14:24)
20:10

Klassens perfekte jul - En svinsk julesang (14)

Klassens perfekte jul - En svinsk julesang (14)
20:20

Galaksekrigerne

Galaksekrigerne
20:30

Ozzy

Ozzy
21:50

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:50

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:50

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:50

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Sábado 15/12
06:00

Lucky Luke - Slaget (23)

Lucky Luke - Slaget (23)
06:20

Lucky Luke - Retfærdighed for Daltonbrødrene (24)

Lucky Luke - Retfærdighed for Daltonbrødrene (24)
06:45

Dybet (1)

Dybet (1)
07:10

Klassens perfekte jul (15)

Klassens perfekte jul (15)
07:20

Wild Kratts (19)

Wild Kratts (19)
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Junglebanden

Junglebanden
08:00

Junglebanden

Junglebanden
08:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:35

Gumball IV (30)

Gumball IV (30)
08:45

Gumball IV (31)

Gumball IV (31)
09:00

Disney sjov

Disney sjov
10:00

Krokodillebanden vender tilbage

Krokodillebanden vender tilbage
11:30

Sam & Cat II (1)

Sam & Cat II (1)
11:50

Sam & Cat II (2)

Sam & Cat II (2)
12:15

Sam & Cat II (3)

Sam & Cat II (3)
12:35

Sam & Cat II (4)

Sam & Cat II (4)
12:55

Sam & Cat II (5)

Sam & Cat II (5)
13:20

Sam & Cat II (6)

Sam & Cat II (6)
13:40

Sam & Cat II (7)

Sam & Cat II (7)
14:05

Sam & Cat II (8)

Sam & Cat II (8)
14:25

Sam & Cat II (9)

Sam & Cat II (9)
14:50

Sam & Cat II (10)

Sam & Cat II (10)
15:10

Sam & Cat II (11)

Sam & Cat II (11)
15:30

Gumball 5 (12)

Gumball 5 (12)
15:55

Gumball 5 (13)

Gumball 5 (13)
16:15

Gumball 5 (14)

Gumball 5 (14)
16:40

Galaksekrigerne

Galaksekrigerne
16:50

Galaksekrigerne

Galaksekrigerne
17:00

Oleg og krigen

Oleg og krigen
17:40

Klassens perfekte jul (14)

Klassens perfekte jul (14)
17:50

Klassens perfekte jul (15)

Klassens perfekte jul (15)
18:00

Ultras Sorte Kageshow - med Mika & Tobias (4)

Ultras Sorte Kageshow - med Mika & Tobias (4)
18:30

Sofie Linde Show II (3) - Citybois

Sofie Linde Show II (3) - Citybois
19:00

Theo & Den Magiske Talisman (14:24)

Theo & Den Magiske Talisman (14:24)
19:20

Theo & det magiske Talkshow (14:24)

Theo & det magiske Talkshow (14:24)
19:30

Riisings flotte talkshow II (5)

Riisings flotte talkshow II (5)
20:00

Theo & det magiske Talkshow (15:24)

Theo & det magiske Talkshow (15:24)
20:10

Klassens perfekte jul (15)

Klassens perfekte jul (15)
20:20

Galaksekrigerne

Galaksekrigerne
20:25

Gysensten Slot

Gysensten Slot
21:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Domingo 16/12
06:00

Lucky Luke - Don Quixote fra Texas (25)

Lucky Luke - Don Quixote fra Texas (25)
06:20

Lucky Luke - En jaget kvinde (26)

Lucky Luke - En jaget kvinde (26)
06:45

Dybet (2)

Dybet (2)
07:10

Klassens perfekte jul (16)

Klassens perfekte jul (16)
07:20

Wild Kratts (20)

Wild Kratts (20)
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Junglebanden

Junglebanden
08:00

Junglebanden

Junglebanden
08:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:35

Gumball IV (32)

Gumball IV (32)
08:45

Gumball IV (33)

Gumball IV (33)
09:00

Spark

Spark
10:25

Junglebanden

Junglebanden
10:40

Junglebanden

Junglebanden
10:50

Junglebanden

Junglebanden
11:00

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
11:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
11:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
11:35

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)
11:50

Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian (8)

Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian (8)
12:10

Mit 50/50 liv - Fødselsdagen (1)

Mit 50/50 liv - Fødselsdagen (1)
12:25

Mit 50/50 liv - Spilleregler (2)

Mit 50/50 liv - Spilleregler (2)
12:40

Mit 50/50 liv - Forældrefælden (3)

Mit 50/50 liv - Forældrefælden (3)
12:55

Sleepover - Zoologisk museum

Sleepover - Zoologisk museum
13:10

Sleepover - Københavns Rådhus

Sleepover - Københavns Rådhus
13:30

Ragnarok Liga (7)

Ragnarok Liga (7)
14:35

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
14:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
15:00

Den lille julemand

Den lille julemand
16:10

KreaKampen Jul (11:20)

KreaKampen Jul (11:20)
16:20

KreaKampen Jul (12:20)

KreaKampen Jul (12:20)
16:30

KreaKampen Jul (13:20)

KreaKampen Jul (13:20)
16:40

KreaKampen Jul (14:20)

KreaKampen Jul (14:20)
16:50

KreaKampen Jul (15:20)

KreaKampen Jul (15:20)
17:05

Vi' bare bjørne II (24)

Vi' bare bjørne II (24)
17:15

Vi' bare bjørne II (25)

Vi' bare bjørne II (25)
17:25

Vi' bare bjørne II (26)

Vi' bare bjørne II (26)
17:40

Klassens perfekte jul (15)

Klassens perfekte jul (15)
17:50

Klassens perfekte jul (16)

Klassens perfekte jul (16)
18:00

Ultras Sorte kageshow - klap en klam ål! (5)

Ultras Sorte kageshow - klap en klam ål! (5)
18:30

NØRD

NØRD
18:35

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Anna Briand

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Anna Briand
19:00

Theo & Den Magiske Talisman (15:24)

Theo & Den Magiske Talisman (15:24)
19:20

Theo & det magiske Talkshow (15:24)

Theo & det magiske Talkshow (15:24)
19:30

Riisings flotte talkshow II (7)

Riisings flotte talkshow II (7)
20:00

Theo & det magiske Talkshow (16:24)

Theo & det magiske Talkshow (16:24)
20:10

Klassens perfekte jul (16)

Klassens perfekte jul (16)
20:20

Galaksekrigerne

Galaksekrigerne
20:25

Tyvenes jul

Tyvenes jul
21:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:55

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Lunes 17/12
05:50

Lucky Luke - Dobbelt dosis Dalton (27)

Lucky Luke - Dobbelt dosis Dalton (27)
06:15

Lucky Luke - Forbudt kærlighed (28)

Lucky Luke - Forbudt kærlighed (28)
06:35

Wild Kratts (1)

Wild Kratts (1)
07:00

Ultra Snydt

Ultra Snydt
07:10

Klassens perfekte jul (17)

Klassens perfekte jul (17)
07:20

Junglebanden

Junglebanden
07:30

Junglebanden

Junglebanden
07:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:50

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:00

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:15

Zorro (3)

Zorro (3)
08:35

Klassens Jul - Bertram som Luciabrud (15)

Klassens Jul - Bertram som Luciabrud (15)
08:45

Klassens Jul - Sild eller sandhed (16)

Klassens Jul - Sild eller sandhed (16)
09:00

JULTRA (17:24)

JULTRA (17:24)
09:10

Bidt, brændt og stukket - Vortebider (10)

Bidt, brændt og stukket - Vortebider (10)
09:25

Ultra Nas (1)

Ultra Nas (1)
09:50

Hollywoods vildeste dyr I (5)

Hollywoods vildeste dyr I (5)
10:10

Dybet (2)

Dybet (2)
10:30

Dybet (3)

Dybet (3)
10:50

Håndboldmissionen (5) Girl Power!

Håndboldmissionen (5) Girl Power!
11:05

Håndboldmissionen (6) Drengene ryger i fængsel!

Håndboldmissionen (6) Drengene ryger i fængsel!
11:15

Verdens bedste quiz II (16)

Verdens bedste quiz II (16)
11:30

Besat af: Citybois

Besat af: Citybois
12:00

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Finale

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Finale
12:15

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Sarah Grünewald

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Sarah Grünewald
12:40

Braceface (1)

Braceface (1)
13:00

Braceface (2)

Braceface (2)
13:25

Klassen - Pigernes omklædning (97)

Klassen - Pigernes omklædning (97)
13:35

Klassen - Farvel Liam (98)

Klassen - Farvel Liam (98)
13:45

Sofie Linde Show II (14) - Tobias og Karoline

Sofie Linde Show II (14) - Tobias og Karoline
14:20

JULTRA: Bubbers Juleshow (17:24)

JULTRA: Bubbers Juleshow (17:24)
14:30

Isas Stepz (25)

Isas Stepz (25)
14:45

Isas Stepz (26)

Isas Stepz (26)
15:00

Dragehjerte (6)

Dragehjerte (6)
15:15

Grizzy og lemmingerne (45)

Grizzy og lemmingerne (45)
15:20

Scooby Doo (11)

Scooby Doo (11)
15:45

Wild Kratts (3)

Wild Kratts (3)
16:05

Junglebanden

Junglebanden
16:20

Junglebanden

Junglebanden
16:30

The Thundermans (11)

The Thundermans (11)
16:50

Sam & Cat II (11)

Sam & Cat II (11)
17:15

Sam & Cat II (12)

Sam & Cat II (12)
17:40

Klassens perfekte jul (16)

Klassens perfekte jul (16)
17:50

Klassens perfekte jul (17)

Klassens perfekte jul (17)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

The Next Step III (11)

The Next Step III (11)
18:30

KreaKampen Jul (16:20)

KreaKampen Jul (16:20)
18:40

BaseBoys 2 - AJ hacker Fortnite (11)

BaseBoys 2 - AJ hacker Fortnite (11)
19:00

Theo & Den Magiske Talisman (16:24)

Theo & Den Magiske Talisman (16:24)
19:20

Theo & det magiske Talkshow (16:24)

Theo & det magiske Talkshow (16:24)
19:30

Snydt!

Snydt!
19:55

Theo & det magiske Talkshow (17:24)

Theo & det magiske Talkshow (17:24)
20:05

Klassens perfekte jul (17)

Klassens perfekte jul (17)
20:15

Kampen (9)

Kampen (9)
20:20

Galaksekrigerne

Galaksekrigerne
20:25

ZombieLars (9:13)

ZombieLars (9:13)
20:40

Scooby Doo (24)

Scooby Doo (24)
21:00

Sofie Linde Show II (9) - L.I.G.A

Sofie Linde Show II (9) - L.I.G.A
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Martes 18/12
05:50

Lucky Luke - Invasion fra Mars (30)

Lucky Luke - Invasion fra Mars (30)
06:15

Lucky Luke - Lola (29)

Lucky Luke - Lola (29)
06:35

Wild Kratts (2)

Wild Kratts (2)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:10

Klassens perfekte jul (18)

Klassens perfekte jul (18)
07:20

Junglebanden

Junglebanden
07:30

Junglebanden

Junglebanden
07:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:50

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:00

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:15

Grizzy og lemmingerne (25)

Grizzy og lemmingerne (25)
08:20

Grizzy og lemmingerne (26)

Grizzy og lemmingerne (26)
08:25

Zorro (4)

Zorro (4)
08:50

Klassens Jul - Det uhyggelige opkald (17)

Klassens Jul - Det uhyggelige opkald (17)
09:00

Klassens Jul - D.O.N.'s fælde (18)

Klassens Jul - D.O.N.'s fælde (18)
09:15

JULTRA (18:24)

JULTRA (18:24)
09:25

Ultra Nas (2)

Ultra Nas (2)
09:50

Hollywoods vildeste dyr I (6)

Hollywoods vildeste dyr I (6)
10:10

Dybet (4)

Dybet (4)
10:30

Dybet (5)

Dybet (5)
10:50

Håndboldmissionen (7) Fangeflugten

Håndboldmissionen (7) Fangeflugten
11:05

Håndboldmissionen (8) Exit Holger og Allan?

Håndboldmissionen (8) Exit Holger og Allan?
11:15

Verdens bedste quiz II (17)

Verdens bedste quiz II (17)
11:30

Besat af: Rasmus Seebach

Besat af: Rasmus Seebach
12:00

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Alexander Husum

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Alexander Husum
12:15

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Albert Dyrlund

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Albert Dyrlund
12:40

Braceface (3)

Braceface (3)
13:00

Braceface (4)

Braceface (4)
13:25

Klassen - Kylling i fare! (99)

Klassen - Kylling i fare! (99)
13:35

Klassen - Tobias og Victoria : Del 1 (100)

Klassen - Tobias og Victoria : Del 1 (100)
13:45

Sofie Linde Show II (15) - Kurt Thybo

Sofie Linde Show II (15) - Kurt Thybo
14:20

JULTRA: Bubbers Juleshow (18:24)

JULTRA: Bubbers Juleshow (18:24)
14:30

Isas Stepz (27)

Isas Stepz (27)
14:45

Isas Stepz (28)

Isas Stepz (28)
15:00

Dragehjerte (7)

Dragehjerte (7)
15:15

Grizzy og lemmingerne (46)

Grizzy og lemmingerne (46)
15:20

Scooby Doo (12)

Scooby Doo (12)
15:45

Wild Kratts (4)

Wild Kratts (4)
16:05

Junglebanden

Junglebanden
16:20

Junglebanden

Junglebanden
16:30

The Thundermans (12)

The Thundermans (12)
16:50

Sam & Cat II (13)

Sam & Cat II (13)
17:15

Sam & Cat II (14)

Sam & Cat II (14)
17:40

Klassens perfekte jul (17)

Klassens perfekte jul (17)
17:50

Klassens perfekte jul (18)

Klassens perfekte jul (18)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

The Next Step III (12)

The Next Step III (12)
18:30

KreaKampen Jul (17:20)

KreaKampen Jul (17:20)
18:40

BaseBoys 2 - Kan vi stjæle sangen? Del 1 (12)

BaseBoys 2 - Kan vi stjæle sangen? Del 1 (12)
19:00

Theo & Den Magiske Talisman (17:24)

Theo & Den Magiske Talisman (17:24)
19:20

Theo & det magiske Talkshow (17:24)

Theo & det magiske Talkshow (17:24)
19:30

Snydt!

Snydt!
19:55

Theo & det magiske Talkshow (18:24)

Theo & det magiske Talkshow (18:24)
20:05

Klassens perfekte jul (18)

Klassens perfekte jul (18)
20:15

Kampen (10)

Kampen (10)
20:20

Galaksekrigerne

Galaksekrigerne
20:25

ZombieLars (10:13)

ZombieLars (10:13)
20:40

Scooby Doo (25)

Scooby Doo (25)
21:00

Riisings flotte talkshow I (9)

Riisings flotte talkshow I (9)
21:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Miércoles 19/12
05:50

Lucky Luke - Jackpot til Daltonbrødrene (31)

Lucky Luke - Jackpot til Daltonbrødrene (31)
06:15

Lucky Luke - Uhyret fra Alabama (32)

Lucky Luke - Uhyret fra Alabama (32)
06:35

Wild Kratts (3)

Wild Kratts (3)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:10

Klassens perfekte jul - Hvad skjuler læreren? (19)

Klassens perfekte jul - Hvad skjuler læreren? (19)
07:20

Junglebanden

Junglebanden
07:30

Junglebanden

Junglebanden
07:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:50

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:00

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:18

Leon

Leon
08:20

Grizzy og lemmingerne (27)

Grizzy og lemmingerne (27)
08:25

Zorro (5)

Zorro (5)
08:50

Klassens Jul - Julen brænder (19)

Klassens Jul - Julen brænder (19)
09:00

Klassens Jul - Den Onde Nisse vs. klassen (20)

Klassens Jul - Den Onde Nisse vs. klassen (20)
09:15

JULTRA (19:24)

JULTRA (19:24)
09:25

Ultra Nas (3)

Ultra Nas (3)
09:50

Hollywoods vildeste dyr I (7)

Hollywoods vildeste dyr I (7)
10:10

Dybet (6)

Dybet (6)
10:30

Dybet (7)

Dybet (7)
10:50

Håndboldmissionen (9) Tæsk af bedstemødre?

Håndboldmissionen (9) Tæsk af bedstemødre?
11:05

Håndboldmissionen (10) Slåskamp!

Håndboldmissionen (10) Slåskamp!
11:15

Verdens bedste quiz II (18)

Verdens bedste quiz II (18)
11:30

Besat af: Cisilia

Besat af: Cisilia
12:00

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Anna Briand

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Anna Briand
12:15

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Finale

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Finale
12:40

Braceface (5)

Braceface (5)
13:00

Braceface (6)

Braceface (6)
13:25

Klassen - Tobias og Victoria : Del 2 (101)

Klassen - Tobias og Victoria : Del 2 (101)
13:35

Klassen - Hvad kan Liam blive? (102)

Klassen - Hvad kan Liam blive? (102)
13:45

Sofie Linde Show II (16) - Nabiha

Sofie Linde Show II (16) - Nabiha
14:20

JULTRA: Bubbers Juleshow (19:24)

JULTRA: Bubbers Juleshow (19:24)
14:30

Mit 50/50 liv - Fødselsdagen (1)

Mit 50/50 liv - Fødselsdagen (1)
14:45

Mit 50/50 liv - Spilleregler (2)

Mit 50/50 liv - Spilleregler (2)
15:00

Dragehjerte (8)

Dragehjerte (8)
15:15

Grizzy og lemmingerne (47)

Grizzy og lemmingerne (47)
15:20

Scooby Doo (13)

Scooby Doo (13)
15:45

Wild Kratts (5)

Wild Kratts (5)
16:05

Junglebanden

Junglebanden
16:20

Junglebanden

Junglebanden
16:30

The Thundermans (13)

The Thundermans (13)
16:50

Sam & Cat II (15)

Sam & Cat II (15)
17:15

Sam & Cat II (16)

Sam & Cat II (16)
17:40

Klassens perfekte jul - Den bedste julegave (18)

Klassens perfekte jul - Den bedste julegave (18)
17:50

Klassens perfekte jul - Hvad skjuler læreren? (19)

Klassens perfekte jul - Hvad skjuler læreren? (19)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

The Next Step III (13)

The Next Step III (13)
18:30

KreaKampen Jul (18:20)

KreaKampen Jul (18:20)
18:40

BaseBoys 2 - Kan vi stjæle sangen? Del 2 (13)

BaseBoys 2 - Kan vi stjæle sangen? Del 2 (13)
19:00

Theo & Den Magiske Talisman (18:24)

Theo & Den Magiske Talisman (18:24)
19:20

Theo & det magiske Talkshow (18:24)

Theo & det magiske Talkshow (18:24)
19:30

Snydt!

Snydt!
19:55

Theo & det magiske Talkshow (19:24)

Theo & det magiske Talkshow (19:24)
20:05

Klassens perfekte jul - Hvad skjuler læreren? (19)

Klassens perfekte jul - Hvad skjuler læreren? (19)
20:15

Kampen (11)

Kampen (11)
20:20

Galaksekrigerne

Galaksekrigerne
20:25

ZombieLars (11:13)

ZombieLars (11:13)
20:40

Scooby Doo (26)

Scooby Doo (26)
21:00

Ultras Sorte Kageshow - den ulækre tudse (9)

Ultras Sorte Kageshow - den ulækre tudse (9)
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Jueves 20/12
05:50

Lucky Luke - Højt til vejrs (33)

Lucky Luke - Højt til vejrs (33)
06:15

Lucky Luke - Genral: Spionerne (34)

Lucky Luke - Genral: Spionerne (34)
06:35

Wild Kratts (4)

Wild Kratts (4)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:10

Klassens perfekte jul - Magnus fatter ingenting (20)

Klassens perfekte jul - Magnus fatter ingenting (20)
07:20

Junglebanden

Junglebanden
07:30

Junglebanden

Junglebanden
07:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:50

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:00

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:15

Zorro (6)

Zorro (6)
08:35

Klassens Jul - Forsvundet i skoven (21)

Klassens Jul - Forsvundet i skoven (21)
08:50

Klassens Jul - Et kikset krybbespil (22)

Klassens Jul - Et kikset krybbespil (22)
09:00

JULTRA (20:24)

JULTRA (20:24)
09:10

Ultra Nas (4)

Ultra Nas (4)
09:35

Hollywoods vildeste dyr I (8)

Hollywoods vildeste dyr I (8)
09:55

Dybet (8)

Dybet (8)
10:15

Dybet (9)

Dybet (9)
10:35

Håndboldmissionen (11) V.I.P.

Håndboldmissionen (11) V.I.P.
10:50

Håndboldmissionen (12) Hvordan scorer man?

Håndboldmissionen (12) Hvordan scorer man?
11:00

Håndboldmissionen (13) Kamp mod landsholdet!

Håndboldmissionen (13) Kamp mod landsholdet!
11:15

Verdens bedste quiz II (19)

Verdens bedste quiz II (19)
11:30

Besat af: PageFour

Besat af: PageFour
12:00

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (1)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (1)
12:25

Insta Answer med Ruben Søltoft

Insta Answer med Ruben Søltoft
12:30

Braceface (7)

Braceface (7)
12:50

Braceface (8)

Braceface (8)
13:15

Danmarks største youtuber (1:12)

Danmarks største youtuber (1:12)
13:25

Klassen - Han drukner! (103)

Klassen - Han drukner! (103)
13:35

Klassen - Red verden (104)

Klassen - Red verden (104)
13:45

Sofie Linde Show II (17) - Ruben Søltoft og Nikolaj Stokholm

Sofie Linde Show II (17) - Ruben Søltoft og Nikolaj Stokholm
14:20

JULTRA: Bubbers Juleshow (20:24)

JULTRA: Bubbers Juleshow (20:24)
14:30

Mit 50/50 liv - Forældrefælden (3)

Mit 50/50 liv - Forældrefælden (3)
14:45

Mit 50/50 liv - Kærlighedseksperterne (4)

Mit 50/50 liv - Kærlighedseksperterne (4)
15:00

Dragehjerte (9)

Dragehjerte (9)
15:15

Grizzy og lemmingerne (48)

Grizzy og lemmingerne (48)
15:25

Scooby Doo (15)

Scooby Doo (15)
15:45

Wild Kratts (6)

Wild Kratts (6)
16:05

Junglebanden

Junglebanden
16:20

Junglebanden

Junglebanden
16:30

The Thundermans (14)

The Thundermans (14)
16:50

Sam & Cat II (17)

Sam & Cat II (17)
17:15

Sam & Cat II (18)

Sam & Cat II (18)
17:40

Klassens perfekte jul - Hvad skjuler læreren? (19)

Klassens perfekte jul - Hvad skjuler læreren? (19)
17:50

Klassens perfekte jul - Magnus fatter ingenting (20)

Klassens perfekte jul - Magnus fatter ingenting (20)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

The Next Step III (14)

The Next Step III (14)
18:30

KreaKampen Jul (19:20)

KreaKampen Jul (19:20)
18:40

BaseBoys 2 - Oliver svigter Mathilde (14)

BaseBoys 2 - Oliver svigter Mathilde (14)
19:00

Theo & Den Magiske Talisman (19:24)

Theo & Den Magiske Talisman (19:24)
19:20

Theo & det magiske Talkshow (19:24)

Theo & det magiske Talkshow (19:24)
19:30

Snydt!

Snydt!
19:55

Theo & det magiske Talkshow (20:24)

Theo & det magiske Talkshow (20:24)
20:05

Klassens perfekte jul - Magnus fatter ingenting (20)

Klassens perfekte jul - Magnus fatter ingenting (20)
20:15

Kampen (12)

Kampen (12)
20:20

Galaksekrigerne

Galaksekrigerne
20:25

ZombieLars (12:13)

ZombieLars (12:13)
20:40

ZombieLars (13:13)

ZombieLars (13:13)
20:55

Scooby Doo (27)

Scooby Doo (27)
21:15

Danni (4:4)

Danni (4:4)
21:45

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:45

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:45

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Esta semana DR Ultra emite JULTRA, Isas Stepz, Dragehjerte, Grizzy og lemmingerne, Scooby Doo, Wild Kratts, The Thundermans, Sam & Cat, Bella and the Bulldogs, Klassens perfekte jul - Alberte lyver, Klassens perfekte jul - Stjæler kjoler, The Next Step, KreaKampen Jul, BaseBoys 2 - En sindssyg battle, Theo & Den Magiske Talisman, Theo & det magiske Talkshow, Kampen, ZombieLars, Danni, Lucky Luke - Kommandøren, Lucky Luke - Lucky Luke i Alaska, Dybet, Klassens perfekte jul - En svinsk julesang, Zorro, Klassens Jul - Død over julefesten, Klassens Jul - Frederik bliver bortvist, Bidt, brændt og stukket - Fjæsing, Hollywoods vildeste dyr I, Thunderbirds, Verdens bedste quiz, Monica Chef - Monica finder ud af sandheden, Monica Chef - Jeg vil kæmpe, Klassen - Kongen af FIFA, Klassen - Café-flirten, BaseBoys 2 - Vi snyder pigerne, Crazy, Crazier Junior High, Lucky Luke - Slaget, Lucky Luke - Retfærdighed for Daltonbrødrene, Klassens perfekte jul, Gumball IV, Gumball 5, Ultras Sorte Kageshow - med Mika & Tobias, Riisings flotte talkshow, Lucky Luke - Don Quixote fra Texas, Lucky Luke - En jaget kvinde, Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter, Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian, Mit 50/50 liv - Fødselsdagen, Mit 50/50 liv - Spilleregler, Mit 50/50 liv - Forældrefælden, Ragnarok Liga, Vi' bare bjørne, Ultras Sorte kageshow - klap en klam ål!, Lucky Luke - Dobbelt dosis Dalton, Lucky Luke - Forbudt kærlighed, Klassens Jul - Bertram som Luciabrud, Klassens Jul - Sild eller sandhed, Bidt, brændt og stukket - Vortebider, Ultra Nas, Braceface, Klassen - Pigernes omklædning, Klassen - Farvel Liam, BaseBoys 2 - AJ hacker Fortnite, Lucky Luke - Invasion fra Mars, Lucky Luke - Lola, Klassens Jul - Det uhyggelige opkald, Klassens Jul - D.O.N.'s fælde, Klassen - Kylling i fare!, Klassen - Tobias og Victoria, BaseBoys 2 - Kan vi stjæle sangen? Del 1, Riisings flotte talkshow I, Lucky Luke - Jackpot til Daltonbrødrene, Lucky Luke - Uhyret fra Alabama, Klassens perfekte jul - Hvad skjuler læreren?, Klassens Jul - Julen brænder, Klassens Jul - Den Onde Nisse vs. klassen, Klassen - Hvad kan Liam blive?, Klassens perfekte jul - Den bedste julegave, BaseBoys 2 - Kan vi stjæle sangen? Del 2, Ultras Sorte Kageshow - den ulækre tudse, Lucky Luke - Højt til vejrs, Lucky Luke - Genral, Klassens perfekte jul - Magnus fatter ingenting, Klassens Jul - Forsvundet i skoven, Klassens Jul - Et kikset krybbespil, 101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager, Danmarks største youtuber, Klassen - Han drukner!, Klassen - Red verden, Mit 50/50 liv - Kærlighedseksperterne, BaseBoys 2 - Oliver svigter Mathilde

DR Ultra hoy
DR Ultra esta noche