El tropiezo 'Real' de Doña Letizia

El tropiezo 'Real' de Doña Letizia

El tropiezo 'Real' de Doña Letizia
Meghan y Harry se convertirán en Duques

Meghan y Harry se convertirán en Duques

Meghan y Harry se convertirán en Duques
El llamado de Bustamante a Miguel Torres

El llamado de Bustamante a Miguel Torres

El llamado de Bustamante a Miguel Torres
Otra amiga defiende a Letizia

Otra amiga defiende a Letizia

Otra amiga defiende a Letizia
Sorprendentes revelaciones de Bertín Osborne

Sorprendentes revelaciones de Bertín Osborne

Sorprendentes revelaciones de Bertín Osborne

DR Ultra guía tv de 20/8 2018 a 28/8 2018

Lunes 20/8
12:35

Monica Chef - Sebas' hemmelighed (11)

Monica Chef - Sebas' hemmelighed (11)
12:55

Monica Chef - Pedro og Sebas (12)

Monica Chef - Pedro og Sebas (12)
13:20

Alletiders kok (6) - Landmandslasagne i 1800-tallet

Alletiders kok (6) - Landmandslasagne i 1800-tallet
13:35

Klassen - Spytklatten (127)

Klassen - Spytklatten (127)
13:50

Klassen - Dreng mod pige (128)

Klassen - Dreng mod pige (128)
14:00

Ultras Sorte Kageshow I (6)

Ultras Sorte Kageshow I (6)
14:30

Isas Stepz (1)

Isas Stepz (1)
14:45

Isas Stepz (2)

Isas Stepz (2)
15:00

Thunderbirds II (6)

Thunderbirds II (6)
15:20

Wild Kratts (18)

Wild Kratts (18)
15:40

Junglebanden

Junglebanden
15:55

Junglebanden

Junglebanden
16:05

Grizzy og lemmingerne (51)

Grizzy og lemmingerne (51)
16:10

Grizzy og lemmingerne (52)

Grizzy og lemmingerne (52)
16:20

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:55

Gumball I

Gumball I
17:15

Adventure Time 6 - Nedkøling

Adventure Time 6 - Nedkøling
17:40

Klassen - Pelles klamme kaninfod (204)

Klassen - Pelles klamme kaninfod (204)
17:50

Klassen - Christians første kys (205)

Klassen - Christians første kys (205)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

Sam & Cat I (6)

Sam & Cat I (6)
18:30

Hit på 50 dage (3)

Hit på 50 dage (3)
18:45

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier (6)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier (6)
19:00

The Next Step IV (5)

The Next Step IV (5)
19:25

Sommerlejr (6)

Sommerlejr (6)
19:35

Backstage II (5)

Backstage II (5)
19:50

Monica Chef - Bedste ven (9)

Monica Chef - Bedste ven (9)
20:15

Quarx (13)

Quarx (13)
20:25

Svampebob Firkant VIII (5)

Svampebob Firkant VIII (5)
20:50

Limbo III (13)

Limbo III (13)
21:05

KreaKampen (3:3)

KreaKampen (3:3)
21:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Martes 21/8
06:00

Grizzy og lemmingerne (2)

Grizzy og lemmingerne (2)
06:05

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
06:15

Dybet (22)

Dybet (22)
06:35

Wild Kratts (7)

Wild Kratts (7)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:05

Klassen - Christians første kys (205)

Klassen - Christians første kys (205)
07:15

Gumball IV (13)

Gumball IV (13)
07:30

Gumball IV (14)

Gumball IV (14)
07:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:50

Grizzy og lemmingerne (3)

Grizzy og lemmingerne (3)
08:00

Junglebanden

Junglebanden
08:10

Junglebanden

Junglebanden
08:20

Freaktown (7)

Freaktown (7)
08:33

Leon

Leon
08:35

Limbo III (1)

Limbo III (1)
08:50

Limbo III (2)

Limbo III (2)
09:05

NØRD - Verdens største vindmølle

NØRD - Verdens største vindmølle
09:15

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)
09:30

Drengerøv (7)

Drengerøv (7)
09:50

Thunderbirds II (13)

Thunderbirds II (13)
10:10

Thunderbirds II (14)

Thunderbirds II (14)
10:35

Danmarks vildeste maskine (7)

Danmarks vildeste maskine (7)
10:55

Håndboldmissionen (7) Fangeflugten

Håndboldmissionen (7) Fangeflugten
11:05

Livredderne - Sidste chance (2)

Livredderne - Sidste chance (2)
11:30

KreaKampen (1:3)

KreaKampen (1:3)
12:05

KreaKampen - Minecraft Special - Tidsaldre

KreaKampen - Minecraft Special - Tidsaldre
12:15

Insta Answer med Rasmus Bjerg

Insta Answer med Rasmus Bjerg
12:20

Nicolines Quiz - Kærester

Nicolines Quiz - Kærester
12:35

Monica Chef - Red haven (13)

Monica Chef - Red haven (13)
13:00

Monica Chef - Madvognen (14)

Monica Chef - Madvognen (14)
13:20

Alletiders kok (7) - Stegt hest med persillesovs i vikingetiden

Alletiders kok (7) - Stegt hest med persillesovs i vikingetiden
13:35

Klassen - Din far er en nar (129)

Klassen - Din far er en nar (129)
13:50

Klassen - Torsken i tasken (130)

Klassen - Torsken i tasken (130)
14:00

Ultras Sorte Kageshow I (7)

Ultras Sorte Kageshow I (7)
14:30

Isas Stepz (3)

Isas Stepz (3)
14:45

Isas Stepz (4)

Isas Stepz (4)
15:00

Thunderbirds II (7)

Thunderbirds II (7)
15:20

Wild Kratts (19)

Wild Kratts (19)
15:40

Junglebanden

Junglebanden
15:55

Junglebanden

Junglebanden
16:05

Grizzy og lemmingerne (53)

Grizzy og lemmingerne (53)
16:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:50

Gumball I

Gumball I
17:15

Adventure Time 6 - Pyjamaskrigen

Adventure Time 6 - Pyjamaskrigen
17:40

Klassen - Christians første kys (205)

Klassen - Christians første kys (205)
17:50

Klassen - Stikker! (206)

Klassen - Stikker! (206)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

Sam & Cat I (7)

Sam & Cat I (7)
18:30

Cykel Karaoke - Sigmund fra X Factor

Cykel Karaoke - Sigmund fra X Factor
18:40

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen (7)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen (7)
19:00

The Next Step IV (6)

The Next Step IV (6)
19:20

Sommerlejr (7)

Sommerlejr (7)
19:30

Backstage II (6)

Backstage II (6)
19:45

Monica Chef - Haven i fare (10)

Monica Chef - Haven i fare (10)
20:05

Quarx (14)

Quarx (14)
20:20

Svampebob Firkant VIII (6)

Svampebob Firkant VIII (6)
20:40

Limbo III (14)

Limbo III (14)
21:00

Ultras Sorte Kageshow I (4)

Ultras Sorte Kageshow I (4)
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Miércoles 22/8
06:00

Grizzy og lemmingerne (4)

Grizzy og lemmingerne (4)
06:05

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
06:15

Dybet (23)

Dybet (23)
06:35

Wild Kratts (8)

Wild Kratts (8)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:05

Klassen - Stikker! (206)

Klassen - Stikker! (206)
07:15

Gumball IV (15)

Gumball IV (15)
07:30

Gumball IV (16)

Gumball IV (16)
07:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:50

Grizzy og lemmingerne (5)

Grizzy og lemmingerne (5)
08:00

Junglebanden

Junglebanden
08:10

Junglebanden

Junglebanden
08:20

Freaktown (8)

Freaktown (8)
08:33

Leon

Leon
08:35

Limbo III (3)

Limbo III (3)
08:50

Limbo III (4)

Limbo III (4)
09:05

NØRD - Opfinder is på kæmpe isfabrik

NØRD - Opfinder is på kæmpe isfabrik
09:15

Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian (8)

Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian (8)
09:30

Drengerøv (8)

Drengerøv (8)
09:50

Thunderbirds II (15)

Thunderbirds II (15)
10:15

Thunderbirds II (16)

Thunderbirds II (16)
10:35

Danmarks vildeste maskine (8)

Danmarks vildeste maskine (8)
10:55

Håndboldmissionen (8) Exit Holger og Allan?

Håndboldmissionen (8) Exit Holger og Allan?
11:10

Livredderne - Udfordringen på klippeøen (3)

Livredderne - Udfordringen på klippeøen (3)
11:30

KreaKampen (2:3)

KreaKampen (2:3)
12:00

KreaKampen - Minecraft Special - Nytår

KreaKampen - Minecraft Special - Nytår
12:15

Insta Answer med Ruben Søltoft

Insta Answer med Ruben Søltoft
12:20

Nicolines Quiz - Misundelse

Nicolines Quiz - Misundelse
12:35

Monica Chef - Min ven Vanesa (15)

Monica Chef - Min ven Vanesa (15)
13:00

Monica Chef - Kameraet (16)

Monica Chef - Kameraet (16)
13:20

Alletiders kok (8) - Bedstemor-hotdog i 1950

Alletiders kok (8) - Bedstemor-hotdog i 1950
13:40

Klassen - Vild med den samme (131)

Klassen - Vild med den samme (131)
13:50

Klassen - Martines private billede - del 1 (132)

Klassen - Martines private billede - del 1 (132)
14:00

Ultras Sorte Kageshow I (8)

Ultras Sorte Kageshow I (8)
14:30

Isas Stepz (5)

Isas Stepz (5)
14:45

Isas Stepz (6)

Isas Stepz (6)
15:00

Thunderbirds II (8)

Thunderbirds II (8)
15:20

Wild Kratts (20)

Wild Kratts (20)
15:40

Junglebanden

Junglebanden
15:55

Junglebanden

Junglebanden
16:05

Grizzy og lemmingerne (55)

Grizzy og lemmingerne (55)
16:10

Grizzy og lemmingerne (56)

Grizzy og lemmingerne (56)
16:20

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:55

Gumball I (12)

Gumball I (12)
17:15

Adventure Time 6 - Mørkelilla

Adventure Time 6 - Mørkelilla
17:40

Klassen - Stikker! (206)

Klassen - Stikker! (206)
17:50

Klassen - Try not to cry (207)

Klassen - Try not to cry (207)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

Sam & Cat I (8)

Sam & Cat I (8)
18:30

Cykel Karaoke - Carl-Emil Lohmann

Cykel Karaoke - Carl-Emil Lohmann
18:40

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen (8)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen (8)
19:00

The Next Step IV (7)

The Next Step IV (7)
19:20

Sommerlejr (8)

Sommerlejr (8)
19:30

Backstage II (7)

Backstage II (7)
19:45

Monica Chef - Sebas' hemmelighed (11)

Monica Chef - Sebas' hemmelighed (11)
20:05

Quarx (15)

Quarx (15)
20:20

Svampebob Firkant VIII (7)

Svampebob Firkant VIII (7)
20:40

Limbo III (15)

Limbo III (15)
21:00

Sofie Linde Show II (9) - L.I.G.A

Sofie Linde Show II (9) - L.I.G.A
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Jueves 23/8
06:00

Grizzy og lemmingerne (6)

Grizzy og lemmingerne (6)
06:05

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
06:15

Dybet (24)

Dybet (24)
06:35

Wild Kratts (9)

Wild Kratts (9)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:05

Klassen - Try not to cry (207)

Klassen - Try not to cry (207)
07:15

Gumball IV (17)

Gumball IV (17)
07:30

Gumball IV (18)

Gumball IV (18)
07:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:50

Grizzy og lemmingerne (7)

Grizzy og lemmingerne (7)
08:00

Junglebanden

Junglebanden
08:10

Junglebanden

Junglebanden
08:20

Freaktown (9)

Freaktown (9)
08:30

Limbo III (5)

Limbo III (5)
08:45

Limbo III (6)

Limbo III (6)
09:02

Leon

Leon
09:05

NØRD - Springer med faldskærm

NØRD - Springer med faldskærm
09:15

Bidt, brændt og stukket II - Humlebi vs Honningbi (9)

Bidt, brændt og stukket II - Humlebi vs Honningbi (9)
09:30

Drengerøv (9)

Drengerøv (9)
09:50

Thunderbirds II (17)

Thunderbirds II (17)
10:15

Thunderbirds II (18)

Thunderbirds II (18)
10:35

Danmarks vildeste maskine (9)

Danmarks vildeste maskine (9)
10:55

Håndboldmissionen (9) Tæsk af bedstemødre?

Håndboldmissionen (9) Tæsk af bedstemødre?
11:05

Livredderne - Hoved mod hoved (4)

Livredderne - Hoved mod hoved (4)
11:25

KreaKampen (3:3)

KreaKampen (3:3)
11:55

Pubertetsguiden (1)

Pubertetsguiden (1)
12:10

Nicolines Quiz - Drenge og piger

Nicolines Quiz - Drenge og piger
12:25

Monica Chef - Hemmeligheder (17)

Monica Chef - Hemmeligheder (17)
12:50

Monica Chef - Brunos vrede (18)

Monica Chef - Brunos vrede (18)
13:10

Madlaboratoriet (1)

Madlaboratoriet (1)
13:35

Klassen - Martines private billede - del 2 (133)

Klassen - Martines private billede - del 2 (133)
13:50

Klassen - En pinlig hemmelighed (134)

Klassen - En pinlig hemmelighed (134)
14:00

Sofie Linde Show I (1) - Søren Rasted

Sofie Linde Show I (1) - Søren Rasted
14:30

Isas Stepz (7)

Isas Stepz (7)
14:45

Isas Stepz (8)

Isas Stepz (8)
15:00

Thunderbirds II (9)

Thunderbirds II (9)
15:20

Wild Kratts (21)

Wild Kratts (21)
15:40

Junglebanden

Junglebanden
15:55

Junglebanden

Junglebanden
16:05

Grizzy og lemmingerne (57)

Grizzy og lemmingerne (57)
16:10

Grizzy og lemmingerne (58)

Grizzy og lemmingerne (58)
16:20

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:55

Gumball I

Gumball I
17:15

Adventure Time 6 - Valnødder og regn

Adventure Time 6 - Valnødder og regn
17:40

Klassen - Try not to cry (207)

Klassen - Try not to cry (207)
17:50

Klassen - Albertes wannabes (208)

Klassen - Albertes wannabes (208)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

Sam & Cat I (9)

Sam & Cat I (9)
18:30

Hit på 50 dage (4)

Hit på 50 dage (4)
18:45

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave (9)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave (9)
19:00

The Next Step IV (8)

The Next Step IV (8)
19:25

Sommerlejr (9)

Sommerlejr (9)
19:35

Backstage II (8)

Backstage II (8)
19:50

Monica Chef - Pedro og Sebas (12)

Monica Chef - Pedro og Sebas (12)
20:10

Quarx (16)

Quarx (16)
20:25

Svampebob Firkant VIII (8)

Svampebob Firkant VIII (8)
20:50

Limbo III (16)

Limbo III (16)
21:05

Riisings flotte talkshow I (9)

Riisings flotte talkshow I (9)
21:45

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:45

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:45

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:45

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Viernes 24/8
06:00

Grizzy og lemmingerne (8)

Grizzy og lemmingerne (8)
06:05

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
06:15

Dybet (25)

Dybet (25)
06:35

Wild Kratts (10)

Wild Kratts (10)
07:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
07:05

Klassen - Forelsket på fire minutter (208)

Klassen - Forelsket på fire minutter (208)
07:15

Gumball IV (19)

Gumball IV (19)
07:30

Gumball IV (20)

Gumball IV (20)
07:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
07:50

Grizzy og lemmingerne (9)

Grizzy og lemmingerne (9)
08:00

Junglebanden

Junglebanden
08:10

Junglebanden

Junglebanden
08:20

Freaktown (10)

Freaktown (10)
08:30

Limbo III (7)

Limbo III (7)
08:45

Limbo III (8)

Limbo III (8)
09:00

NØRD - Danmarks største byggeplads

NØRD - Danmarks største byggeplads
09:15

Bidt, brændt og stukket II - Stikmyrer under tøjet (10)

Bidt, brændt og stukket II - Stikmyrer under tøjet (10)
09:30

Drengerøv (10)

Drengerøv (10)
09:50

Thunderbirds II (19)

Thunderbirds II (19)
10:10

Thunderbirds II (20)

Thunderbirds II (20)
10:30

Danmarks vildeste maskine (10)

Danmarks vildeste maskine (10)
10:50

Håndboldmissionen (10) Slåskamp!

Håndboldmissionen (10) Slåskamp!
11:05

Livredderne - Mod og styrke (5)

Livredderne - Mod og styrke (5)
11:25

Insta Answer med Sofie Linde

Insta Answer med Sofie Linde
11:30

Besat af: One Direction

Besat af: One Direction
11:55

Pubertetsguiden (2)

Pubertetsguiden (2)
12:15

Nicolines Quiz - Løgne

Nicolines Quiz - Løgne
12:30

Monica Chef - Anmelderen (19)

Monica Chef - Anmelderen (19)
12:50

Monica Chef - Den første prøve (20)

Monica Chef - Den første prøve (20)
13:15

Madlaboratoriet (2)

Madlaboratoriet (2)
13:40

Klassen - Makeup or Not (135)

Klassen - Makeup or Not (135)
13:50

Klassen - Mikkel har ingen venner (136)

Klassen - Mikkel har ingen venner (136)
14:00

Sofie Linde Show I (2) - Skammerens Datter

Sofie Linde Show I (2) - Skammerens Datter
14:30

Isas Stepz (9)

Isas Stepz (9)
14:45

Isas Stepz (10)

Isas Stepz (10)
15:00

Thunderbirds II (10)

Thunderbirds II (10)
15:20

Wild Kratts (22)

Wild Kratts (22)
15:40

Junglebanden

Junglebanden
15:55

Junglebanden

Junglebanden
16:05

Junglebanden

Junglebanden
16:15

Ragnarok Liga (2)

Ragnarok Liga (2)
17:15

Adventure Time 6 - Jermaine

Adventure Time 6 - Jermaine
17:40

Klassen - Forelsket på fire minutter (208)

Klassen - Forelsket på fire minutter (208)
17:50

Klassen - Langt fra en diva (209)

Klassen - Langt fra en diva (209)
18:00

Grizzy og lemmingerne (46)

Grizzy og lemmingerne (46)
18:05

Sam & Cat I (10)

Sam & Cat I (10)
18:30

Cykel Karaoke - Mika og Tobias

Cykel Karaoke - Mika og Tobias
18:40

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (10)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (10)
19:00

Kampen (11)

Kampen (11)
19:05

Voksenfælden I (3)

Voksenfælden I (3)
19:35

Star Wars: Yodas nye beretninger (3:4)

Star Wars: Yodas nye beretninger (3:4)
20:00

Atlantis: Milo vender tilbage

Atlantis: Milo vender tilbage
21:15

Snydt!

Snydt!
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Sábado 25/8
06:00

Leon

Leon
06:01

Zorro (23)

Zorro (23)
06:25

Dybet (17)

Dybet (17)
06:45

Dybet (18)

Dybet (18)
07:05

Thunderbirds (3)

Thunderbirds (3)
07:30

Junglebanden

Junglebanden
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Wild Kratts (11)

Wild Kratts (11)
08:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:35

Gumball I (3)

Gumball I (3)
09:00

Disney sjov

Disney sjov
10:00

Asterix og vikingerne

Asterix og vikingerne
11:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
11:20

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
11:30

The Next Step III (9)

The Next Step III (9)
11:55

The Next Step III (10)

The Next Step III (10)
12:15

The Next Step III (11)

The Next Step III (11)
12:40

The Next Step III (12)

The Next Step III (12)
13:00

The Next Step III (13)

The Next Step III (13)
13:20

The Next Step III (14)

The Next Step III (14)
13:45

The Next Step III (15)

The Next Step III (15)
14:05

The Next Step III (16)

The Next Step III (16)
14:30

Ultras Dance Crew (14) - Guldtuben (1:2) Den store konkurrence

Ultras Dance Crew (14) - Guldtuben (1:2) Den store konkurrence
14:45

Ultras Dance Crew (15) - Guldtuben (2:2) Det store show

Ultras Dance Crew (15) - Guldtuben (2:2) Det store show
15:00

Brohave og Harding på tur - Rasmus Bar-mave (11)

Brohave og Harding på tur - Rasmus Bar-mave (11)
15:10

Brohave og Harding på tur - Skræmt til døde! (12)

Brohave og Harding på tur - Skræmt til døde! (12)
15:20

Brohave og Harding på tur - Et rigtigt lortejob (13)

Brohave og Harding på tur - Et rigtigt lortejob (13)
15:35

Brohave og Harding på tur - Den store sovsedyst (14)

Brohave og Harding på tur - Den store sovsedyst (14)
15:45

Brohave og Harding på tur - Rasmus in da Lego House (15)

Brohave og Harding på tur - Rasmus in da Lego House (15)
15:55

Brohave og Harding på tur - Desperat jagt (16)

Brohave og Harding på tur - Desperat jagt (16)
16:05

Brohave og Harding på tur - Stupidaagaards fanget og bundet?! (17)

Brohave og Harding på tur - Stupidaagaards fanget og bundet?! (17)
16:15

Brohave og Harding på tur - Bubber smadrer Brohave (18)

Brohave og Harding på tur - Bubber smadrer Brohave (18)
16:25

Brohave og Harding på tur - Vild med Røv-Dans (19)

Brohave og Harding på tur - Vild med Røv-Dans (19)
16:35

Brohave og Harding på tur - BBFS FOREVER <3 (20)

Brohave og Harding på tur - BBFS FOREVER <3 (20)
16:45

Svampebob Firkant VII (22)

Svampebob Firkant VII (22)
17:10

Klassen - Magnus' ekskæreste (200)

Klassen - Magnus' ekskæreste (200)
17:20

Klassen - Kys fra mor (201)

Klassen - Kys fra mor (201)
17:30

Klassen - Magnus går i pigetøj (202)

Klassen - Magnus går i pigetøj (202)
17:40

Klassen - En desperat joke (203)

Klassen - En desperat joke (203)
17:50

Klassen - Pelles klamme kaninfod (204)

Klassen - Pelles klamme kaninfod (204)
18:00

Hit på 50 dage (3)

Hit på 50 dage (3)
18:15

Hit på 50 dage (4)

Hit på 50 dage (4)
18:30

Riisings flotte talkshow II (5)

Riisings flotte talkshow II (5)
18:55

KreaKampen - tekstildesign

KreaKampen - tekstildesign
19:30

Ultras sorte kageshow III (5)

Ultras sorte kageshow III (5)
20:00

Den store stygge ræv og alle hans venner

Alle har hørt historien om den store stygge ulv, men har nogen nogensinde hørt historien om den store stygge ræv? Nok ik ...
Den store stygge ræv og alle hans venner
21:20

Snydt!

Snydt!
21:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Domingo 26/8
06:00

Leon

Leon
06:01

Zorro (24)

Zorro (24)
06:25

Dybet (19)

Dybet (19)
06:45

Dybet (20)

Dybet (20)
07:05

Thunderbirds (4)

Thunderbirds (4)
07:30

Junglebanden

Junglebanden
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:50

Wild Kratts (12)

Wild Kratts (12)
08:15

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:25

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:35

Gumball I (4)

Gumball I (4)
09:00

Den sande historie om den bestøvlede kat

Den sande historie om den bestøvlede kat
10:15

Junglebanden

Junglebanden
10:25

Junglebanden

Junglebanden
10:40

Grizzy og lemmingerne (72)

Grizzy og lemmingerne (72)
10:45

Grizzy og lemmingerne (73)

Grizzy og lemmingerne (73)
10:55

Store Nørd: Fjernstyret angreb

Store Nørd: Fjernstyret angreb
11:10

Store Nørd: Undervandsscooter

Store Nørd: Undervandsscooter
11:30

Livredderne II - Feje Tricks (4)

Livredderne II - Feje Tricks (4)
11:40

Livredderne II - Hun Drukner - Hjælp! (5)

Livredderne II - Hun Drukner - Hjælp! (5)
11:50

Livredderne II - Ballade på Bommen (6)

Livredderne II - Ballade på Bommen (6)
12:05

Hit på 50 dage (3)

Hit på 50 dage (3)
12:20

Hit på 50 dage (4)

Hit på 50 dage (4)
12:35

Klassen - Christians første kys (205)

Klassen - Christians første kys (205)
12:45

Klassen - Stikker! (206)

Klassen - Stikker! (206)
12:55

Klassen - Try not to cry (207)

Klassen - Try not to cry (207)
13:05

Klassen - Forelsket på fire minutter (208)

Klassen - Forelsket på fire minutter (208)
13:15

Klassen - Langt fra en diva (209)

Klassen - Langt fra en diva (209)
13:25

Cykel Karaoke - Morgan og Lærke fra BaseBoys

Cykel Karaoke - Morgan og Lærke fra BaseBoys
13:35

Cykel Karaoke - Sigmund fra X Factor

Cykel Karaoke - Sigmund fra X Factor
13:45

Bidt, brændt og stukket II - Brændenælder og smerte (5)

Bidt, brændt og stukket II - Brændenælder og smerte (5)
14:00

Bidt, brændt og stukket II - Rottegys (6)

Bidt, brændt og stukket II - Rottegys (6)
14:15

Danmarks største youtuber (10:12)

Danmarks største youtuber (10:12)
14:25

Danmarks største youtuber (11:12)

Danmarks største youtuber (11:12)
14:35

Danmarks største youtuber (12:12)

Danmarks største youtuber (12:12)
14:45

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
15:00

Drengen der ville gøre det umulige

Drengen der ville gøre det umulige
16:10

Grizzy og lemmingerne (34)

Grizzy og lemmingerne (34)
16:20

Grizzy og lemmingerne (35)

Grizzy og lemmingerne (35)
16:30

Dybet (24)

Dybet (24)
16:50

Dybet (25)

Dybet (25)
17:10

Wild Kratts (18)

Wild Kratts (18)
17:30

Gumball IV (1)

Gumball IV (1)
17:45

Gumball IV (2)

Gumball IV (2)
17:55

Gumball IV (3)

Gumball IV (3)
18:05

Gumball IV (4)

Gumball IV (4)
18:15

Gumball IV (5)

Gumball IV (5)
18:30

Troldspejlet

Troldspejlet
19:00

Sofie Linde Show I (8) - Mikkel Kryger

Sofie Linde Show I (8) - Mikkel Kryger
19:30

Fortællingen om prinsesse Kaguya

Fortællingen om prinsesse Kaguya
21:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Lunes 27/8
06:00

Grizzy og lemmingerne (10)

Grizzy og lemmingerne (10)
06:05

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
06:20

Dybet (26)

Dybet (26)
06:40

Wild Kratts (11)

Wild Kratts (11)
07:00

Kampen (25)

Kampen (25)
07:10

Klassen - Langt fra en diva (209)

Klassen - Langt fra en diva (209)
07:20

Gumball IV (21)

Gumball IV (21)
07:30

Gumball IV (22)

Gumball IV (22)
07:40

Junglebanden

Junglebanden
07:55

Grizzy og lemmingerne (11)

Grizzy og lemmingerne (11)
08:00

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
08:10

Freaktown (11)

Freaktown (11)
08:25

Freaktown (12)

Freaktown (12)
08:35

Limbo III (9)

Limbo III (9)
08:50

Limbo III (10)

Limbo III (10)
09:05

NØRD (1:4)

NØRD (1:4)
09:15

Ultra Nas (1)

Ultra Nas (1)
09:40

Thunderbirds II (21)

Thunderbirds II (21)
10:00

Thunderbirds II (22)

Thunderbirds II (22)
10:25

Danmarks vildeste maskine (11)

Danmarks vildeste maskine (11)
10:45

Håndboldmissionen (11) V.I.P.

Håndboldmissionen (11) V.I.P.
10:55

Livredderne - En tur i svømmeren (6)

Livredderne - En tur i svømmeren (6)
11:15

Cykel Karaoke - Mille og Celina fra MGP

Cykel Karaoke - Mille og Celina fra MGP
11:30

Besat af: Medina

Besat af: Medina
11:55

Pubertetsguiden (3)

Pubertetsguiden (3)
12:10

Ultras Dance Crew (1) - Audition dag 1

Ultras Dance Crew (1) - Audition dag 1
12:25

Monica Chef - Kysset (21)

Monica Chef - Kysset (21)
12:50

Monica Chef - Pizzaria til salg (22)

Monica Chef - Pizzaria til salg (22)
13:10

Madlaboratoriet (3)

Madlaboratoriet (3)
13:35

Klassen - Martines store hemmelighed - del 1 (137)

Klassen - Martines store hemmelighed - del 1 (137)
13:50

Klassen - Martines store hemmelighed - del 2 (138)

Klassen - Martines store hemmelighed - del 2 (138)
14:00

Sofie Linde Show I (3) - Citybois

Sofie Linde Show I (3) - Citybois
14:30

Isas Stepz (11)

Isas Stepz (11)
14:45

Isas Stepz (12)

Isas Stepz (12)
15:00

Thunderbirds II (11)

Thunderbirds II (11)
15:20

Wild Kratts (23)

Wild Kratts (23)
15:40

Junglebanden

Junglebanden
15:55

Junglebanden

Junglebanden
16:05

Grizzy og lemmingerne (61)

Grizzy og lemmingerne (61)
16:10

Grizzy og lemmingerne (62)

Grizzy og lemmingerne (62)
16:20

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:55

Gumball I

Gumball I
17:15

Adventure Time 6 - Grublerier i grams

Adventure Time 6 - Grublerier i grams
17:35

Klassen - Langt fra en diva (209)

Klassen - Langt fra en diva (209)
17:50

Klassen - En alvorlig nyhed (210)

Klassen - En alvorlig nyhed (210)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

Sam & Cat I (11)

Sam & Cat I (11)
18:30

Hit på 50 dage (5)

Hit på 50 dage (5)
18:45

Bidt, brændt og stukket II - Danmarks største edderkop (1)

Bidt, brændt og stukket II - Danmarks største edderkop (1)
19:00

The Next Step IV (9)

The Next Step IV (9)
19:20

Sommerlejr (10)

Sommerlejr (10)
19:35

Backstage II (9)

Backstage II (9)
19:50

Monica Chef - Red haven (13)

Monica Chef - Red haven (13)
20:15

Quarx (17)

Quarx (17)
20:25

Svampebob Firkant VIII (9)

Svampebob Firkant VIII (9)
20:50

BaseBoys - Skal vi være stjerner? (1)

BaseBoys - Skal vi være stjerner? (1)
21:05

KreaKampen (1:3)

KreaKampen (1:3)
21:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:35

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Esta semana DR Ultra emite Monica Chef - Sebas' hemmelighed, Monica Chef - Pedro og Sebas, Klassen - Spytklatten, Klassen - Dreng mod pige, Ultras Sorte Kageshow I, Isas Stepz, Thunderbirds, Wild Kratts, Grizzy og lemmingerne, Klassen - Pelles klamme kaninfod, Klassen - Christians første kys, Sam & Cat I, Hit på 50 dage, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Benjamin Lasnier, The Next Step IV, Sommerlejr, Backstage, Monica Chef - Bedste ven, Quarx, Svampebob Firkant VIII, Limbo, KreaKampen, Dybet, Gumball IV, Freaktown, Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter, Drengerøv, Danmarks vildeste maskine, Livredderne - Sidste chance, Monica Chef - Red haven, Monica Chef - Madvognen, Klassen - Din far er en nar, Klassen - Torsken i tasken, Klassen - Stikker!, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Astrid Olsen, Monica Chef - Haven i fare, Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian, Livredderne - Udfordringen på klippeøen, Monica Chef - Min ven Vanesa, Monica Chef - Kameraet, Klassen - Vild med den samme, Klassen - Martines private billede - del 1, Gumball I, Klassen - Try not to cry, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen, Bidt, brændt og stukket II - Humlebi vs Honningbi, Livredderne - Hoved mod hoved, Pubertetsguiden, Monica Chef - Hemmeligheder, Monica Chef - Brunos vrede, Madlaboratoriet, Klassen - Martines private billede - del 2, Klassen - En pinlig hemmelighed, Klassen - Albertes wannabes, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave, Riisings flotte talkshow I, Klassen - Forelsket på fire minutter, Bidt, brændt og stukket II - Stikmyrer under tøjet, Livredderne - Mod og styrke, Monica Chef - Anmelderen, Monica Chef - Den første prøve, Klassen - Makeup or Not, Klassen - Mikkel har ingen venner, Ragnarok Liga, Klassen - Langt fra en diva, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale, Kampen, Voksenfælden I, Star Wars, Zorro, The Next Step, Brohave og Harding på tur - Rasmus Bar-mave, Brohave og Harding på tur - Skræmt til døde!, Brohave og Harding på tur - Et rigtigt lortejob, Brohave og Harding på tur - Den store sovsedyst, Brohave og Harding på tur - Rasmus in da Lego House, Brohave og Harding på tur - Desperat jagt, Brohave og Harding på tur - Stupidaagaards fanget og bundet?!, Brohave og Harding på tur - Bubber smadrer Brohave, Brohave og Harding på tur - Vild med Røv-Dans, Brohave og Harding på tur - BBFS FOREVER <3, Svampebob Firkant VII, Klassen - Magnus' ekskæreste, Klassen - Kys fra mor, Klassen - Magnus går i pigetøj, Klassen - En desperat joke, Riisings flotte talkshow, Ultras sorte kageshow, Livredderne II - Feje Tricks, Livredderne II - Hun Drukner - Hjælp!, Livredderne II - Ballade på Bommen, Bidt, brændt og stukket II - Brændenælder og smerte, Bidt, brændt og stukket II - Rottegys, Danmarks største youtuber, NØRD, Ultra Nas, Livredderne - En tur i svømmeren, Monica Chef - Kysset, Monica Chef - Pizzaria til salg, Klassen - Martines store hemmelighed - del 1, Klassen - Martines store hemmelighed - del 2, Klassen - En alvorlig nyhed, Bidt, brændt og stukket II - Danmarks største edderkop, BaseBoys - Skal vi være stjerner?, Den store stygge ræv og alle hans venner

DR Ultra hoy
DR Ultra esta noche