El reloj de 2 Millones de Cristiano

El reloj de 2 Millones de Cristiano

El reloj de 2 Millones de Cristiano
Isabel Pantoja demanda a un paparazzi

Isabel Pantoja demanda a un paparazzi

Isabel Pantoja demanda a un paparazzi
El elemento prohibido en la boda de Belén

El elemento prohibido en la boda de Belén

El elemento prohibido en la boda de Belén
Poty se sincera al fin sobre Bustamante

Poty se sincera al fin sobre Bustamante

Poty se sincera al fin sobre Bustamante
¿Y Dónde está Letizia?

¿Y Dónde está Letizia?

¿Y Dónde está Letizia?

DR Ramasjang guía tv de 16/6 2019 a 24/6 2019

Domingo 16/6
14:45

Gurli Gris VI (S6E8)

Gurli Gris VI (S6E8)
14:50

F for får V (S5E5)

F for får V (S5E5)
15:00

Didrik Drage (S1E22)

Didrik Drage (S1E22)
15:10

Pyjamasheltene II (S2E22)

Pyjamasheltene II (S2E22)
15:25

Rasmus Klump (S1E10)

Rasmus Klump (S1E10)
15:35

Ridderprinsessen Nella (S1E21)

Ridderprinsessen Nella (S1E21)
16:00

Dora udforskeren (S1E3)

Dora udforskeren (S1E3)
16:25

Paw Patrol IV (S4E14)

Paw Patrol IV (S4E14)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (S1E15)

Vidundervovsen Vaffel (S1E15)
17:00

Bamselægen - Hjertet (S2E8)

Bamselægen - Hjertet (S2E8)
17:20

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E9)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E9)
17:30

Pax' jordiske eventyr (S1E5)

Pax' jordiske eventyr (S1E5)
17:45

Pax' jordiske eventyr (S1E6)

Pax' jordiske eventyr (S1E6)
18:05

Didrik Drage (S1E20)

Didrik Drage (S1E20)
18:20

Lille Roy (S1E18)

Lille Roy (S1E18)
18:35

Drengen de kaldte kylling (S1E3)

Drengen de kaldte kylling (S1E3)
18:50

Alfons Åberg (S1E10)

Alfons Åberg (S1E10)
19:00

Wild Kratts (S2E2)

Wild Kratts (S2E2)
19:25

Zorro (S1E10)

Zorro (S1E10)
19:45

Yakari IV (S4E3)

Yakari IV (S4E3)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Lunes 17/6
06:05

Morten Skildpadde II (S2E24)

Morten Skildpadde II (S2E24)
06:30

Sprinter Galore II - Fødsel (S2E10)

Sprinter Galore II - Fødsel (S2E10)
06:45

Pingu (S1E4)

Pingu (S1E4)
07:00

Onkel Rejes Heavyband (S1E7)

Onkel Rejes Heavyband (S1E7)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (S1E15)

Vidundervovsen Vaffel (S1E15)
07:25

Gurli Gris II (S2E39)

Gurli Gris II (S2E39)
07:30

Gurli Gris II (S2E40)

Gurli Gris II (S2E40)
07:40

Masha og Bjørnen (S2E1)

Masha og Bjørnen (S2E1)
07:45

F for Får

F for Får
07:55

Pyjamasheltene II (S2E21)

Pyjamasheltene II (S2E21)
08:10

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E10)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E10)
08:20

Didrik Drage (S1E22)

Didrik Drage (S1E22)
08:35

Byttebiksen (S1E5)

Byttebiksen (S1E5)
08:55

Sprinter Galore III - Dåb (S3E8)

Sprinter Galore III - Dåb (S3E8)
09:15

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E9)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E9)
09:30

Alma flytter på landet (S1E4)

Alma flytter på landet (S1E4)
09:40

Skæg med bogstaver - O

Skæg med bogstaver - O
10:10

Skæg med tal

Skæg med tal
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
11:00

Ramasjang Mysteriet IV (S4E6)

Ramasjang Mysteriet IV (S4E6)
11:25

Kaj og Andrea som vikinger

Kaj og Andrea som vikinger
12:00

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:30

Skæg med matematik (3)

Skæg med matematik (3)
12:55

Rosa fra Rouladegade II (S2E1)

Rosa fra Rouladegade II (S2E1)
13:25

Ramajetterne III (S3E3)

Ramajetterne III (S3E3)
13:45

Op og hop (S1E5)

Op og hop (S1E5)
13:55

Sikker & Søn V (S5E2)

Sikker & Søn V (S5E2)
14:05

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E5)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E5)
14:30

Monster Buster

Monster Buster
14:45

Oda Omvendt (S1E5)

Oda Omvendt (S1E5)
15:00

Ernest & Celestine (S1E7)

Ernest & Celestine (S1E7)
15:10

Gurli Gris VI (S6E9)

Gurli Gris VI (S6E9)
15:20

Kika og Bob (5)

Kika og Bob (5)
15:35

Junglebogen (S1E5)

Junglebogen (S1E5)
15:45

Didrik Drage (S1E23)

Didrik Drage (S1E23)
16:00

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2E5)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2E5)
16:15

Ridderprinsessen Nella (S1E35)

Ridderprinsessen Nella (S1E35)
16:35

Pyjamasheltene II (S2E23)

Pyjamasheltene II (S2E23)
16:50

Vidundervovsen Vaffel (S1E16)

Vidundervovsen Vaffel (S1E16)
17:00

Rosa fra Rouladegade III (S3E1)

Rosa fra Rouladegade III (S3E1)
17:30

Onkel Rejes Heavyband (S1E10)

Onkel Rejes Heavyband (S1E10)
17:45

Op og hop (S1E1)

Op og hop (S1E1)
17:55

F for får V (S5E10)

F for får V (S5E10)
18:05

Didrik Drage (S1E21)

Didrik Drage (S1E21)
18:15

Lille Roy (S1E19)

Lille Roy (S1E19)
18:30

Quizdyrene II (1) - Grisen Peanut

Quizdyrene II (1) - Grisen Peanut
18:40

Hemmelige dyr: Fiskehovedet i søen (S1E5)

Hemmelige dyr: Fiskehovedet i søen (S1E5)
18:55

Paphoved (S1E4)

Paphoved (S1E4)
19:00

Wild Kratts (S2E3)

Wild Kratts (S2E3)
19:25

Zorro (S1E11)

Zorro (S1E11)
19:45

Yakari IV (S4E4)

Yakari IV (S4E4)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Martes 18/6
06:05

Morten Skildpadde II (S2E25)

Morten Skildpadde II (S2E25)
06:30

Sprinter Galore III - Lillesøster (S3E1)

Sprinter Galore III - Lillesøster (S3E1)
06:45

Pingu (S1E5)

Pingu (S1E5)
06:55

Onkel Rejes Heavyband (S1E8)

Onkel Rejes Heavyband (S1E8)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (S1E16)

Vidundervovsen Vaffel (S1E16)
07:25

Gurli Gris II (S2E41)

Gurli Gris II (S2E41)
07:30

Gurli Gris II (S2E42)

Gurli Gris II (S2E42)
07:35

Masha og Bjørnen (S2E2)

Masha og Bjørnen (S2E2)
07:45

F for Får

F for Får
07:50

Pyjamasheltene II (S2E22)

Pyjamasheltene II (S2E22)
08:05

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E11)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E11)
08:20

Didrik Drage (S1E23)

Didrik Drage (S1E23)
08:30

Byttebiksen (S1E6)

Byttebiksen (S1E6)
08:50

Sprinter Galore III - Udklædning (S3E9)

Sprinter Galore III - Udklædning (S3E9)
09:10

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E10)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E10)
09:25

Alma flytter på landet (S1E5)

Alma flytter på landet (S1E5)
09:40

Skæg med bogstaver - E

Skæg med bogstaver - E
10:10

Skæg med tal

Skæg med tal
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
11:00

Ramasjang Mysteriet IV (S4E7)

Ramasjang Mysteriet IV (S4E7)
11:30

Kaj og Andrea er med i Juhu

Kaj og Andrea er med i Juhu
12:00

Bamses Billedbog

Bamses Billedbog
12:30

Skæg med matematik (4)

Skæg med matematik (4)
12:55

Rosa fra Rouladegade II (S2E2)

Rosa fra Rouladegade II (S2E2)
13:25

Ramajetterne III (S3E4)

Ramajetterne III (S3E4)
13:45

Op og hop (S1E6)

Op og hop (S1E6)
13:55

Sikker & Søn V (S5E3)

Sikker & Søn V (S5E3)
14:05

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E6)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E6)
14:30

Monster Buster

Monster Buster
14:45

Oda Omvendt (S1E6)

Oda Omvendt (S1E6)
14:55

Ernest & Celestine (S1E8)

Ernest & Celestine (S1E8)
15:10

Gurli Gris VI (S6E11)

Gurli Gris VI (S6E11)
15:20

Kika og Bob (6)

Kika og Bob (6)
15:35

Junglebogen (S1E6)

Junglebogen (S1E6)
15:45

Didrik Drage (S1E24)

Didrik Drage (S1E24)
16:00

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2E6)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2E6)
16:10

Ridderprinsessen Nella (S1E36)

Ridderprinsessen Nella (S1E36)
16:35

Pyjamasheltene II (S2E24)

Pyjamasheltene II (S2E24)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (S1E17)

Vidundervovsen Vaffel (S1E17)
17:00

Emil og Ida fra Lønneberg (S1E2)

Emil og Ida fra Lønneberg (S1E2)
17:20

Monster Buster

Monster Buster
17:35

Quizdyrene II (2) - Rotten Ellie

Quizdyrene II (2) - Rotten Ellie
17:45

Mikkel og Klara (S1E7)

Mikkel og Klara (S1E7)
17:50

F for får V (S5E11)

F for får V (S5E11)
18:05

Didrik Drage (S1E22)

Didrik Drage (S1E22)
18:15

Lille Roy (S1E20)

Lille Roy (S1E20)
18:30

Bamselægen - Hjertet (S2E8)

Bamselægen - Hjertet (S2E8)
18:50

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E9)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E9)
19:00

Wild Kratts (S2E4)

Wild Kratts (S2E4)
19:25

Zorro (S1E12)

Zorro (S1E12)
19:45

Yakari IV (S4E5)

Yakari IV (S4E5)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Miércoles 19/6
06:05

Morten Skildpadde II (S2E26)

Morten Skildpadde II (S2E26)
06:30

Sprinter Galore III - Skolestart (S3E2)

Sprinter Galore III - Skolestart (S3E2)
06:45

Pingu (S1E6)

Pingu (S1E6)
06:55

Onkel Rejes Heavyband (S1E9)

Onkel Rejes Heavyband (S1E9)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (S1E17)

Vidundervovsen Vaffel (S1E17)
07:25

Gurli Gris II (S2E43)

Gurli Gris II (S2E43)
07:30

Gurli Gris II (S2E44)

Gurli Gris II (S2E44)
07:35

Masha og Bjørnen (S2E3)

Masha og Bjørnen (S2E3)
07:45

F for Får

F for Får
07:50

Pyjamasheltene II (S2E23)

Pyjamasheltene II (S2E23)
08:05

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E12)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E12)
08:20

Didrik Drage (S1E24)

Didrik Drage (S1E24)
08:30

Byttebiksen (S1E7)

Byttebiksen (S1E7)
08:55

Sprinter Galore III - Afsked (S3E10)

Sprinter Galore III - Afsked (S3E10)
09:15

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E11)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E11)
09:30

Alma flytter på landet (S1E6)

Alma flytter på landet (S1E6)
09:40

Skæg med bogstaver - M

Skæg med bogstaver - M
10:10

Skæg med tal

Skæg med tal
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
11:00

Ramasjang Mysteriet IV (S4E8)

Ramasjang Mysteriet IV (S4E8)
11:30

Kaj og Andrea

Kaj og Andrea
11:55

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:30

Skæg med matematik (5)

Skæg med matematik (5)
12:55

Rosa fra Rouladegade II (S2E3)

Rosa fra Rouladegade II (S2E3)
13:25

Ramajetterne III (S3E5)

Ramajetterne III (S3E5)
13:45

Op og hop (S1E7)

Op og hop (S1E7)
13:55

Sikker & Søn V (S5E4)

Sikker & Søn V (S5E4)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E7)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E7)
14:30

Monster Buster

Monster Buster
14:45

Oda Omvendt (S1E7)

Oda Omvendt (S1E7)
14:55

Ernest & Celestine (S1E9)

Ernest & Celestine (S1E9)
15:10

Gurli Gris VI (S6E13)

Gurli Gris VI (S6E13)
15:20

Kika og Bob (7)

Kika og Bob (7)
15:35

Junglebogen (S1E7)

Junglebogen (S1E7)
15:45

Didrik Drage (S1E25)

Didrik Drage (S1E25)
16:00

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2E7)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2E7)
16:10

Ridderprinsessen Nella (S1E37)

Ridderprinsessen Nella (S1E37)
16:30

Pyjamasheltene II (S2E25)

Pyjamasheltene II (S2E25)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (S1E18)

Vidundervovsen Vaffel (S1E18)
17:00

Ramasjang Mysteriet V (S5E5)

Ramasjang Mysteriet V (S5E5)
17:30

Min mosters historier - Det sorte tegn

Min mosters historier - Det sorte tegn
17:40

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E4)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E4)
17:55

F for får V (S5E12)

F for får V (S5E12)
18:05

Didrik Drage (S1E23)

Didrik Drage (S1E23)
18:15

Lille Roy (S1E21)

Lille Roy (S1E21)
18:30

Motor Mille på maskintur (S1E9)

Motor Mille på maskintur (S1E9)
18:45

Sofus (S1E2)

Sofus (S1E2)
19:00

Wild Kratts (S2E5)

Wild Kratts (S2E5)
19:20

Zorro (S1E13)

Zorro (S1E13)
19:45

Yakari IV (S4E6)

Yakari IV (S4E6)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
05:00

Den lille prinsesse (S2E30)

Den lille prinsesse (S2E30)
05:10

Søpapegøjernes ø II (S2E38)

Søpapegøjernes ø II (S2E38)
05:20

Inui (S1E10)

Inui (S1E10)
05:25

Rosa fra Rouladegade (S1E10)

Rosa fra Rouladegade (S1E10)
05:55

Chuggington (S1E26)

Chuggington (S1E26)
Jueves 20/6
06:05

Morten Skildpadde II (S2E1)

Morten Skildpadde II (S2E1)
06:30

Sprinter Galore III - Kommunen (S3E3)

Sprinter Galore III - Kommunen (S3E3)
06:45

Pingu (S1E7)

Pingu (S1E7)
06:55

Onkel Rejes Heavyband (S1E10)

Onkel Rejes Heavyband (S1E10)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (S1E18)

Vidundervovsen Vaffel (S1E18)
07:25

Gurli Gris II (S2E45)

Gurli Gris II (S2E45)
07:30

Gurli Gris II (S2E46)

Gurli Gris II (S2E46)
07:40

Masha og Bjørnen (S2E4)

Masha og Bjørnen (S2E4)
07:45

F for Får

F for Får
07:55

Pyjamasheltene II (S2E24)

Pyjamasheltene II (S2E24)
08:10

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E13)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E13)
08:20

Didrik Drage (S1E25)

Didrik Drage (S1E25)
08:35

Byttebiksen (S1E8)

Byttebiksen (S1E8)
08:50

Motor Mille på cirkustur (S1E1)

Motor Mille på cirkustur (S1E1)
09:10

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E12)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E12)
09:30

Alma flytter på landet (S1E7)

Alma flytter på landet (S1E7)
09:40

Skæg med bogstaver - A

Skæg med bogstaver - A
10:10

Skæg med tal

Skæg med tal
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
10:55

Ramasjang Mysteriet IV (S4E9)

Ramasjang Mysteriet IV (S4E9)
11:25

Kaj og Andrea er med i Oles trylleshow

Kaj og Andrea er med i Oles trylleshow
12:00

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:30

Skæg med matematik (6)

Skæg med matematik (6)
12:55

Rosa fra Rouladegade II (S2E4)

Rosa fra Rouladegade II (S2E4)
13:25

Ramajetterne III (S3E6)

Ramajetterne III (S3E6)
13:45

Op og hop (S1E8)

Op og hop (S1E8)
13:55

Sikker & Søn V (S5E5)

Sikker & Søn V (S5E5)
14:05

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E8)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E8)
14:30

Monster Buster

Monster Buster
14:45

Oda Omvendt (S1E8)

Oda Omvendt (S1E8)
14:55

Ernest & Celestine (S1E10)

Ernest & Celestine (S1E10)
15:10

Gurli Gris VI (S6E15)

Gurli Gris VI (S6E15)
15:20

Kika og Bob (8)

Kika og Bob (8)
15:35

Junglebogen (S1E8)

Junglebogen (S1E8)
15:45

Didrik Drage (S1E26)

Didrik Drage (S1E26)
15:55

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2E8)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2E8)
16:10

Ridderprinsessen Nella (S1E38)

Ridderprinsessen Nella (S1E38)
16:35

Pyjamasheltene II (S2E26)

Pyjamasheltene II (S2E26)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (S1E19)

Vidundervovsen Vaffel (S1E19)
17:00

Skæg med tal

Skæg med tal
17:20

Vitello - får en klam kæreste (S1E8)

Vitello - får en klam kæreste (S1E8)
17:30

Motor Mille og Børnebanden (S1E12)

Motor Mille og Børnebanden (S1E12)
17:55

F for får V (S5E13)

F for får V (S5E13)
18:00

Didrik Drage (S1E24)

Didrik Drage (S1E24)
18:15

Lille Roy (S1E22)

Lille Roy (S1E22)
18:30

Onkel Rejes Heavyband (S1E10)

Onkel Rejes Heavyband (S1E10)
18:45

Sprinter Galore III - Lillesøster (S3E1)

Sprinter Galore III - Lillesøster (S3E1)
19:00

Wild Kratts (S2E6)

Wild Kratts (S2E6)
19:20

Zorro (S1E14)

Zorro (S1E14)
19:45

Yakari IV (S4E7)

Yakari IV (S4E7)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
05:00

Den lille prinsesse (S2E31)

Den lille prinsesse (S2E31)
05:10

Søpapegøjernes ø II (S2E39)

Søpapegøjernes ø II (S2E39)
05:20

Inui (S1E11)

Inui (S1E11)
05:25

Rosa fra Rouladegade II (S2E1)

Rosa fra Rouladegade II (S2E1)
05:55

Chuggington (S1E1)

Chuggington (S1E1)
Viernes 21/6
06:05

Morten Skildpadde II (S2E2)

Morten Skildpadde II (S2E2)
06:30

Sprinter Galore III - Babyalarm (S3E4)

Sprinter Galore III - Babyalarm (S3E4)
06:45

Pingu (S1E8)

Pingu (S1E8)
06:55

Onkel Rejes Heavyband (S1E11)

Onkel Rejes Heavyband (S1E11)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (S1E19)

Vidundervovsen Vaffel (S1E19)
07:25

Gurli Gris II (S2E47)

Gurli Gris II (S2E47)
07:30

Gurli Gris II (S2E48)

Gurli Gris II (S2E48)
07:40

Masha og Bjørnen (S2E5)

Masha og Bjørnen (S2E5)
07:45

F for Får

F for Får
07:55

Pyjamasheltene II (S2E25)

Pyjamasheltene II (S2E25)
08:10

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E14)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E14)
08:20

Didrik Drage (S1E26)

Didrik Drage (S1E26)
08:35

Byttebiksen (S1E9)

Byttebiksen (S1E9)
08:50

Motor Mille på cirkustur (S1E2)

Motor Mille på cirkustur (S1E2)
09:10

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E13)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E13)
09:30

Alma flytter på landet (S1E8)

Alma flytter på landet (S1E8)
09:40

Skæg med bogstaver - N

Skæg med bogstaver - N
10:10

Skæg med tal

Skæg med tal
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
10:55

Ramasjang Mysteriet IV (S4E10)

Ramasjang Mysteriet IV (S4E10)
11:25

Kaj og Andrea leger skibbrud

Kaj og Andrea leger skibbrud
12:00

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:30

Skæg med matematik (7)

Skæg med matematik (7)
12:55

Rosa fra Rouladegade II (S2E5)

Rosa fra Rouladegade II (S2E5)
13:25

Ramajetterne III (S3E7)

Ramajetterne III (S3E7)
13:45

Op og hop (S1E9)

Op og hop (S1E9)
13:55

Sikker & Søn VI (S6E1)

Sikker & Søn VI (S6E1)
14:05

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E9)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E9)
14:30

Monster Buster

Monster Buster
14:45

Oda Omvendt (S1E9)

Oda Omvendt (S1E9)
14:55

Ernest & Celestine (S1E11)

Ernest & Celestine (S1E11)
15:10

Gurli Gris VI (S6E17)

Gurli Gris VI (S6E17)
15:20

Kika og Bob (9)

Kika og Bob (9)
15:35

Junglebogen (S1E9)

Junglebogen (S1E9)
15:45

Didrik Drage (S1E27)

Didrik Drage (S1E27)
15:55

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2E9)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2E9)
16:10

Ridderprinsessen Nella (S1E39)

Ridderprinsessen Nella (S1E39)
16:35

Pyjamasheltene II (S2E1)

Pyjamasheltene II (S2E1)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (S1E20)

Vidundervovsen Vaffel (S1E20)
17:00

TV AVISEN for dyr - Svindlerkaninen (S1E1)

TV AVISEN for dyr - Svindlerkaninen (S1E1)
17:10

Sofus (S1E3)

Sofus (S1E3)
17:25

Star Wars: Yodas nye beretninger (S2E4)

Star Wars: Yodas nye beretninger (S2E4)
17:50

Stop! (S1E8)

Stop! (S1E8)
17:55

F for får V (S5E14)

F for får V (S5E14)
18:00

Didrik Drage (S1E25)

Didrik Drage (S1E25)
18:15

Lille Roy (S1E23)

Lille Roy (S1E23)
18:30

Sovedyr på eventyr II (7) - Marla og Frølårs beskidte historie

Sovedyr på eventyr II (7) - Marla og Frølårs beskidte historie
18:50

Cirkeline

Cirkeline
19:05

F for får V (S5E18)

F for får V (S5E18)
19:10

Søpapegøjernes ø II (S2E38)

Søpapegøjernes ø II (S2E38)
19:20

Hjørne Bjørne IV (S4E15)

Hjørne Bjørne IV (S4E15)
19:30

Mor Muh og Kragen

Mor Muh og Kragen
19:35

Den lille prinsesse (S2E22)

Den lille prinsesse (S2E22)
19:50

Minisekterne (S1E16)

Minisekterne (S1E16)
19:55

Lillefinger

Lillefinger
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Sábado 22/6
06:00

Chuggington (S1E2)

Chuggington (S1E2)
06:10

Rita og Krokodille - Fødselsdagsfest

Rita og Krokodille - Fødselsdagsfest
06:15

Vitello - bygger en monster fælde (S1E6)

Vitello - bygger en monster fælde (S1E6)
06:25

Sovedyr på eventyr II (5) - Kaninsoldaten og Prinsesse Sangskat

Sovedyr på eventyr II (5) - Kaninsoldaten og Prinsesse Sangskat
06:50

Pingu (S1E9)

Pingu (S1E9)
06:55

F for Får

F for Får
07:10

Gurli Gris VI (S6E3)

Gurli Gris VI (S6E3)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (S1E20)

Vidundervovsen Vaffel (S1E20)
07:30

Postmand Per - filmen

Postmand Per - filmen
08:45

Bamselægen - Allergi (S2E4)

Bamselægen - Allergi (S2E4)
09:05

Kasper og Sofie II (S2E1)

Kasper og Sofie II (S2E1)
09:20

Kasper og Sofie II (S2E2)

Kasper og Sofie II (S2E2)
09:35

Didrik Drage (S1E27)

Didrik Drage (S1E27)
09:50

Kanonkongen Freja (S1E8)

Kanonkongen Freja (S1E8)
10:10

Pax' jordiske eventyr (S1E7)

Pax' jordiske eventyr (S1E7)
10:25

Pax' jordiske eventyr (S1E8)

Pax' jordiske eventyr (S1E8)
10:40

Flaskepost fra Stillehavet II (S2E10)

Flaskepost fra Stillehavet II (S2E10)
10:50

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
11:15

Peddersen og Findus

Peddersen og Findus
11:30

Pip og Papegøje (S1E3)

Pip og Papegøje (S1E3)
11:55

Ramasjang Mysteriet V (S5E1)

Ramasjang Mysteriet V (S5E1)
12:25

Min oldefars historier - Bjørnen

Min oldefars historier - Bjørnen
12:35

Heino fikser alt - Lillebroderen (S1E9)

Heino fikser alt - Lillebroderen (S1E9)
12:45

Op og hop (S1E9)

Op og hop (S1E9)
12:55

Rosa fra Rouladegade II (S2E6)

Rosa fra Rouladegade II (S2E6)
13:25

Tree Fu Tom (S3E17)

Tree Fu Tom (S3E17)
13:45

Tree Fu Tom (S3E18)

Tree Fu Tom (S3E18)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E10)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E10)
14:35

Ernest & Celestine (S1E12)

Ernest & Celestine (S1E12)
14:45

Gurli Gris VI (S6E19)

Gurli Gris VI (S6E19)
14:50

F for får V (S5E6)

F for får V (S5E6)
15:00

Didrik Drage (S1E28)

Didrik Drage (S1E28)
15:10

Pyjamasheltene II (S2E2)

Pyjamasheltene II (S2E2)
15:25

Rasmus Klump (S1E11)

Rasmus Klump (S1E11)
15:35

Ridderprinsessen Nella (S1E22)

Ridderprinsessen Nella (S1E22)
16:00

Dora udforskeren (S1E4)

Dora udforskeren (S1E4)
16:25

Paw Patrol IV (S4E15)

Paw Patrol IV (S4E15)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (S1E21)

Vidundervovsen Vaffel (S1E21)
17:00

TV AVISEN for dyr - Aber aber efter? (S1E2)

TV AVISEN for dyr - Aber aber efter? (S1E2)
17:15

Vitello - er bagvendt (S1E12)

Vitello - er bagvendt (S1E12)
17:25

Pyjamasheltene (S1E50)

Pyjamasheltene (S1E50)
17:40

Gurli Gris

Gurli Gris
17:55

F for får V (S5E15)

F for får V (S5E15)
18:00

Didrik Drage (S1E26)

Didrik Drage (S1E26)
18:15

Lille Roy (S1E24)

Lille Roy (S1E24)
18:30

Nana (S1E4)

Nana (S1E4)
18:55

Brillebjørn (S1E21)

Brillebjørn (S1E21)
19:00

Wild Kratts (S2E7)

Wild Kratts (S2E7)
19:20

Zorro (S1E15)

Zorro (S1E15)
19:45

Yakari IV (S4E8)

Yakari IV (S4E8)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Domingo 23/6
06:00

Chuggington (S1E3)

Chuggington (S1E3)
06:10

Rita og Krokodille - I parken

Rita og Krokodille - I parken
06:15

Vitello - møder Gud (S1E7)

Vitello - møder Gud (S1E7)
06:25

Sovedyr på eventyr II (6) - Slikeventyret

Sovedyr på eventyr II (6) - Slikeventyret
06:50

Pingu (S1E10)

Pingu (S1E10)
06:55

F for Får

F for Får
07:10

Gurli Gris VI (S6E4)

Gurli Gris VI (S6E4)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (S1E21)

Vidundervovsen Vaffel (S1E21)
07:30

Trenk, den lille ridder

Trenk, den lille ridder
08:55

Kasper og Sofie II (S2E3)

Kasper og Sofie II (S2E3)
09:05

Kasper og Sofie II (S2E4)

Kasper og Sofie II (S2E4)
09:20

Didrik Drage (S1E28)

Didrik Drage (S1E28)
09:35

Alfons Åberg (S1E1)

Alfons Åberg (S1E1)
09:50

Busters verden (S1E1)

Busters verden (S1E1)
10:10

Pax' jordiske eventyr (S1E9)

Pax' jordiske eventyr (S1E9)
10:25

Pax' jordiske eventyr (S1E10)

Pax' jordiske eventyr (S1E10)
10:40

Flaskepost fra Stillehavet II (S2E11)

Flaskepost fra Stillehavet II (S2E11)
10:50

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
11:15

Cirkeline

Cirkeline
11:30

Emil og Ida fra Lønneberg (S1E1)

Emil og Ida fra Lønneberg (S1E1)
11:55

Ramasjang Mysteriet V (S5E2)

Ramasjang Mysteriet V (S5E2)
12:25

Min oldefars historier - Piratskibet

Min oldefars historier - Piratskibet
12:35

Heino fikser alt - Svømningen (S1E10)

Heino fikser alt - Svømningen (S1E10)
12:45

Op og hop (S1E10)

Op og hop (S1E10)
12:55

Rosa fra Rouladegade II (S2E7)

Rosa fra Rouladegade II (S2E7)
13:25

Tree Fu Tom (S3E19)

Tree Fu Tom (S3E19)
13:45

Tree Fu Tom (S3E20)

Tree Fu Tom (S3E20)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E11)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1E11)
14:35

Ernest & Celestine (S1E13)

Ernest & Celestine (S1E13)
14:45

Gurli Gris VI (S6E20)

Gurli Gris VI (S6E20)
14:50

F for får V (S5E7)

F for får V (S5E7)
15:00

Didrik Drage (S1E29)

Didrik Drage (S1E29)
15:10

Pyjamasheltene II (S2E3)

Pyjamasheltene II (S2E3)
15:25

Rasmus Klump (S1E12)

Rasmus Klump (S1E12)
15:35

Ridderprinsessen Nella (S1E23)

Ridderprinsessen Nella (S1E23)
16:00

Dora udforskeren (S1E5)

Dora udforskeren (S1E5)
16:25

Paw Patrol IV (S4E16)

Paw Patrol IV (S4E16)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (S1E22)

Vidundervovsen Vaffel (S1E22)
17:00

Bamselægen - Hul i hovedet (S2E9)

Bamselægen - Hul i hovedet (S2E9)
17:15

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E10)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E10)
17:30

Pax' jordiske eventyr (S1E7)

Pax' jordiske eventyr (S1E7)
17:45

Pax' jordiske eventyr (S1E8)

Pax' jordiske eventyr (S1E8)
18:00

Didrik Drage (S1E27)

Didrik Drage (S1E27)
18:15

Lille Roy (S1E25)

Lille Roy (S1E25)
18:30

Drengen de kaldte kylling (S1E4)

Drengen de kaldte kylling (S1E4)
18:45

Alfons Åberg (S1E11)

Alfons Åberg (S1E11)
19:00

Wild Kratts (S2E8)

Wild Kratts (S2E8)
19:20

Zorro (S1E16)

Zorro (S1E16)
19:45

Yakari IV (S4E9)

Yakari IV (S4E9)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
Esta semana DR Ramasjang emite Ernest & Celestine, Gurli Gris VI, F for får V, Didrik Drage, Pyjamasheltene, Rasmus Klump, Ridderprinsessen Nella, Dora udforskeren, Paw Patrol IV, Vidundervovsen Vaffel, Bamselægen - Hjertet, Onkel Reje og børnenes brevkasse, Pax' jordiske eventyr, Lille Roy, Drengen de kaldte kylling, Alfons Åberg, Wild Kratts, Zorro, Yakari IV, Morten Skildpadde, Sprinter Galore II - Fødsel, Pingu, Onkel Rejes Heavyband, Gurli Gris, Masha og Bjørnen, Byttebiksen, Sprinter Galore III - Dåb, Onkel Rejes sørøvershow, Alma flytter på landet, Ramasjang Mysteriet IV, Skæg med matematik, Rosa fra Rouladegade, Ramajetterne, Op og hop, Sikker & Søn V, Onkel Rejes Sørøvershow, Oda Omvendt, Kika og Bob, Junglebogen, Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven, Hemmelige dyr, Paphoved, Sprinter Galore III - Lillesøster, Sprinter Galore III - Udklædning, Emil og Ida fra Lønneberg, Mikkel og Klara, Sprinter Galore III - Skolestart, Sprinter Galore III - Afsked, Ramasjang Mysteriet V, Motor Mille på maskintur, Sofus, Den lille prinsesse, Søpapegøjernes ø, Inui, Chuggington, Sprinter Galore III - Kommunen, Motor Mille på cirkustur, Vitello - får en klam kæreste, Motor Mille og Børnebanden, Sprinter Galore III - Babyalarm, Sikker & Søn VI, TV AVISEN for dyr - Svindlerkaninen, Star Wars, Stop!, Hjørne Bjørne IV, Minisekterne, Vitello - bygger en monster fælde, Bamselægen - Allergi, Kasper og Sofie, Kanonkongen Freja, Flaskepost fra Stillehavet, Pip og Papegøje, Heino fikser alt - Lillebroderen, Tree Fu Tom, TV AVISEN for dyr - Aber aber efter?, Vitello - er bagvendt, Nana, Brillebjørn, Vitello - møder Gud, Busters verden, Heino fikser alt - Svømningen, Bamselægen - Hul i hovedet

DR Ramasjang hoy
DR Ramasjang esta noche