El reloj de 2 Millones de Cristiano

El reloj de 2 Millones de Cristiano

El reloj de 2 Millones de Cristiano
Isabel Pantoja demanda a un paparazzi

Isabel Pantoja demanda a un paparazzi

Isabel Pantoja demanda a un paparazzi
El elemento prohibido en la boda de Belén

El elemento prohibido en la boda de Belén

El elemento prohibido en la boda de Belén
Poty se sincera al fin sobre Bustamante

Poty se sincera al fin sobre Bustamante

Poty se sincera al fin sobre Bustamante
¿Y Dónde está Letizia?

¿Y Dónde está Letizia?

¿Y Dónde está Letizia?

DR Ramasjang guía tv de 18/2 2019 a 26/2 2019

Lunes 18/2
13:25

Ramajetterne (1)

Ramajetterne (1)
13:45

Op og Hop II (10)

Op og Hop II (10)
13:55

Sikker & Søn IV (9)

Sikker & Søn IV (9)
14:05

Onkel Rejes Sørøvershow (12)

Onkel Rejes Sørøvershow (12)
14:30

Sofus III (2)

Sofus III (2)
14:45

Oda Omvendt (1)

Oda Omvendt (1)
14:55

Ernest & Celestine (19)

Ernest & Celestine (19)
15:10

Gurli Gris VI (21)

Gurli Gris VI (21)
15:20

Kika og Bob (5)

Kika og Bob (5)
15:30

Junglebogen (31)

Junglebogen (31)
15:45

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:00

Didrik Drage (15)

Didrik Drage (15)
16:10

Pyjamasheltene (50)

Pyjamasheltene (50)
16:25

Paw Patrol IV (22)

Paw Patrol IV (22)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (18)

Vidundervovsen Vaffel (18)
17:00

Rosa fra Rouladegade (7)

Rosa fra Rouladegade (7)
17:30

Brillebjørn (4)

Brillebjørn (4)
17:35

Onkel Rejes Heavyband (7)

Onkel Rejes Heavyband (7)
17:50

Op og hop (7)

Op og hop (7)
18:00

Albi (3)

Albi (3)
18:05

F for får V (18)

F for får V (18)
18:15

Lille Roy (34)

Lille Roy (34)
18:30

Quizdyrene - Kaninen Camilla

Quizdyrene - Kaninen Camilla
18:40

Hemmelige dyr: Bidemærkerne (6)

Hemmelige dyr: Bidemærkerne (6)
18:50

Paphoved (5:8)

Paphoved (5:8)
19:00

Wild Kratts (16)

Wild Kratts (16)
19:20

Zorro (24)

Zorro (24)
19:45

Yakari IV (11)

Yakari IV (11)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Martes 19/2
05:00

Den lille prinsesse (15)

Den lille prinsesse (15)
05:10

Søpapegøjernes ø II (30)

Søpapegøjernes ø II (30)
05:20

Ellevilde Ella

Ellevilde Ella
05:25

Ramasjang Mysteriet V (10)

Ramasjang Mysteriet V (10)
05:55

Chuggington (10)

Chuggington (10)
06:05

Morten Skildpadde II (19)

Morten Skildpadde II (19)
06:30

Sprinter Galore III - Sundhedsplejersken (6)

Sprinter Galore III - Sundhedsplejersken (6)
06:45

Inui (2)

Inui (2)
06:55

Pingu (1)

Pingu (1)
07:05

Brillebjørn (4)

Brillebjørn (4)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (18)

Vidundervovsen Vaffel (18)
07:25

Gurli Gris II (5)

Gurli Gris II (5)
07:30

Gurli Gris II (6)

Gurli Gris II (6)
07:40

Masha og Bjørnen (5)

Masha og Bjørnen (5)
07:45

F for får V (12)

F for får V (12)
07:55

Pyjamasheltene (49)

Pyjamasheltene (49)
08:10

Quizdyrene - Koen Luna

Quizdyrene - Koen Luna
08:20

Didrik Drage (15)

Didrik Drage (15)
08:35

Byttebiksen (1)

Byttebiksen (1)
08:50

Sprinter Galore (5)

Sprinter Galore (5)
09:10

Onkel Rejes sørøvershow II (10)

Onkel Rejes sørøvershow II (10)
09:30

Alma flytter på landet (7)

Alma flytter på landet (7)
09:40

Skæg med bogstaver - R

Skæg med bogstaver - R
10:10

Vilde venner III (7)

Vilde venner III (7)
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
10:55

Ramasjang Mysteriet (4)

Ramasjang Mysteriet (4)
11:25

Kaj og Andrea

Kaj og Andrea
12:00

Bamses Billedbog

Bamses Billedbog
12:30

Skæg med matematik (4)

Skæg med matematik (4)
12:55

Rosa fra Rouladegade II (8)

Rosa fra Rouladegade II (8)
13:25

Ramajetterne (2)

Ramajetterne (2)
13:45

Op og hop (1)

Op og hop (1)
13:55

Sikker & Søn IV (10)

Sikker & Søn IV (10)
14:05

Motor Mille og Børnebanden (1)

Motor Mille og Børnebanden (1)
14:30

Sofus III (3)

Sofus III (3)
14:45

Oda Omvendt (2)

Oda Omvendt (2)
14:55

Ernest & Celestine (20)

Ernest & Celestine (20)
15:10

Gurli Gris VI (23)

Gurli Gris VI (23)
15:20

Kika og Bob (6)

Kika og Bob (6)
15:30

Junglebogen (32)

Junglebogen (32)
15:45

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:00

Didrik Drage (16)

Didrik Drage (16)
16:10

Pyjamasheltene (51)

Pyjamasheltene (51)
16:25

Paw Patrol IV (23)

Paw Patrol IV (23)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (19)

Vidundervovsen Vaffel (19)
17:00

Sovedyr på eventyr II (7) - Marla og Frølårs beskidte historie

Sovedyr på eventyr II (7) - Marla og Frølårs beskidte historie
17:20

Alma flytter på landet (7)

Alma flytter på landet (7)
17:30

Brillebjørn (5)

Brillebjørn (5)
17:35

Quizdyrene - Grisen Prop

Quizdyrene - Grisen Prop
17:45

Hemmelige dyr: Der er noget der øffer (7)

Hemmelige dyr: Der er noget der øffer (7)
18:00

Albi (4)

Albi (4)
18:05

F for får V (19)

F for får V (19)
18:15

Lille Roy (35)

Lille Roy (35)
18:30

Bamselægen - Blæren (6)

Bamselægen - Blæren (6)
18:45

Onkel Reje og børnenes brevkasse (6)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (6)
19:00

Wild Kratts (17)

Wild Kratts (17)
19:20

Zorro (25)

Zorro (25)
19:45

Yakari IV (12)

Yakari IV (12)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Miércoles 20/2
05:00

Den lille prinsesse (16)

Den lille prinsesse (16)
05:10

Søpapegøjernes ø II (31)

Søpapegøjernes ø II (31)
05:20

Ellevilde Ella

Ellevilde Ella
05:25

Rosa fra Rouladegade (1)

Rosa fra Rouladegade (1)
05:55

Chuggington (11)

Chuggington (11)
06:05

Morten Skildpadde II (20)

Morten Skildpadde II (20)
06:30

Sprinter Galore III - Søskendekærlighed (7)

Sprinter Galore III - Søskendekærlighed (7)
06:45

Inui (3)

Inui (3)
06:55

Pingu (2)

Pingu (2)
07:05

Brillebjørn (5)

Brillebjørn (5)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (19)

Vidundervovsen Vaffel (19)
07:25

Gurli Gris II (7)

Gurli Gris II (7)
07:30

Gurli Gris II (8)

Gurli Gris II (8)
07:40

Masha og Bjørnen (6)

Masha og Bjørnen (6)
07:45

F for får V (13)

F for får V (13)
07:55

Pyjamasheltene (50)

Pyjamasheltene (50)
08:10

Quizdyrene II (1) - Grisen Peanut

Quizdyrene II (1) - Grisen Peanut
08:20

Didrik Drage (16)

Didrik Drage (16)
08:35

Byttebiksen (2)

Byttebiksen (2)
08:50

Sprinter Galore (6)

Sprinter Galore (6)
09:10

Onkel Rejes sørøvershow II (11)

Onkel Rejes sørøvershow II (11)
09:30

Alma flytter på landet (8)

Alma flytter på landet (8)
09:40

Skæg med bogstaver - H

Skæg med bogstaver - H
10:10

Vilde venner III (8)

Vilde venner III (8)
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
10:55

Ramasjang Mysteriet (5)

Ramasjang Mysteriet (5)
11:25

Kaj og Andrea

Kaj og Andrea
12:00

Bamses Billedbog

Bamses Billedbog
12:30

Skæg med matematik (5)

Skæg med matematik (5)
12:55

Rosa fra Rouladegade II (9)

Rosa fra Rouladegade II (9)
13:25

Ramajetterne (3)

Ramajetterne (3)
13:45

Op og hop (2)

Op og hop (2)
13:55

Sikker & Søn IV (11)

Sikker & Søn IV (11)
14:05

Motor Mille og Børnebanden (2)

Motor Mille og Børnebanden (2)
14:30

Sofus III (4)

Sofus III (4)
14:45

Oda Omvendt (3)

Oda Omvendt (3)
14:55

Ernest & Celestine (21)

Ernest & Celestine (21)
15:10

Gurli Gris VI (25)

Gurli Gris VI (25)
15:20

Kika og Bob (7)

Kika og Bob (7)
15:30

Junglebogen (33)

Junglebogen (33)
15:45

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:00

Didrik Drage (17)

Didrik Drage (17)
16:10

Pyjamasheltene (52)

Pyjamasheltene (52)
16:25

Paw Patrol IV (24)

Paw Patrol IV (24)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (20)

Vidundervovsen Vaffel (20)
17:00

Ramasjang Mysteriet III (8)

Ramasjang Mysteriet III (8)
17:30

Brillebjørn (6)

Brillebjørn (6)
17:35

Min bedste vens historier - Kaffemik (8)

Min bedste vens historier - Kaffemik (8)
17:45

Onkel Rejes sørøvershow II (8)

Onkel Rejes sørøvershow II (8)
18:00

Albi (5)

Albi (5)
18:05

F for får V (20)

F for får V (20)
18:15

Lille Roy (36)

Lille Roy (36)
18:30

Motor Mille og uniformerne - Ambulance (7)

Motor Mille og uniformerne - Ambulance (7)
18:45

Sofus (7)

Sofus (7)
19:00

Wild Kratts (18)

Wild Kratts (18)
19:20

Zorro (26)

Zorro (26)
19:45

Yakari IV (13)

Yakari IV (13)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Jueves 21/2
05:00

Den lille prinsesse (17)

Den lille prinsesse (17)
05:10

Søpapegøjernes ø II (32)

Søpapegøjernes ø II (32)
05:20

Ellevilde Ella

Ellevilde Ella
05:25

Rosa fra Rouladegade (2)

Rosa fra Rouladegade (2)
05:55

Chuggington (12)

Chuggington (12)
06:05

Morten Skildpadde II (21)

Morten Skildpadde II (21)
06:30

Sprinter Galore III - Dåb (8)

Sprinter Galore III - Dåb (8)
06:45

Inui (4)

Inui (4)
06:55

Pingu (3)

Pingu (3)
07:05

Brillebjørn (6)

Brillebjørn (6)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (20)

Vidundervovsen Vaffel (20)
07:25

Gurli Gris II (9)

Gurli Gris II (9)
07:30

Gurli Gris II (10)

Gurli Gris II (10)
07:40

Masha og Bjørnen (7)

Masha og Bjørnen (7)
07:45

F for får V (14)

F for får V (14)
07:55

Pyjamasheltene (51)

Pyjamasheltene (51)
08:10

Quizdyrene II (2) - Rotten Ellie

Quizdyrene II (2) - Rotten Ellie
08:20

Didrik Drage (17)

Didrik Drage (17)
08:35

Byttebiksen (3)

Byttebiksen (3)
08:50

Sprinter Galore (7)

Sprinter Galore (7)
09:10

Onkel Rejes sørøvershow II (12)

Onkel Rejes sørøvershow II (12)
09:30

Vi er Pelle og Maise - Søndag (1)

Vi er Pelle og Maise - Søndag (1)
09:35

Vi er Pelle og Maise - søndag (2)

Vi er Pelle og Maise - søndag (2)
09:40

Skæg med bogstaver - B

Skæg med bogstaver - B
10:10

Vilde venner III (9)

Vilde venner III (9)
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
10:55

Ramasjang Mysteriet (6)

Ramasjang Mysteriet (6)
11:25

Kaj og Andrea - som babyer

Kaj og Andrea - som babyer
12:00

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:30

Skæg med matematik (6)

Skæg med matematik (6)
12:55

Rosa fra Rouladegade II (10)

Rosa fra Rouladegade II (10)
13:25

Ramajetterne (4)

Ramajetterne (4)
13:45

Op og hop (3)

Op og hop (3)
13:55

Sikker & Søn IV (12)

Sikker & Søn IV (12)
14:05

Motor Mille og Børnebanden (3)

Motor Mille og Børnebanden (3)
14:30

Sofus III (5)

Sofus III (5)
14:45

Oda Omvendt (4)

Oda Omvendt (4)
14:55

Ernest & Celestine (22)

Ernest & Celestine (22)
15:10

Gurli Gris III (1)

Gurli Gris III (1)
15:20

Kika og Bob (8)

Kika og Bob (8)
15:30

Junglebogen (34)

Junglebogen (34)
15:45

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:00

Didrik Drage (18)

Didrik Drage (18)
16:10

Pyjamasheltene (1)

Pyjamasheltene (1)
16:25

Paw Patrol IV (25)

Paw Patrol IV (25)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (21)

Vidundervovsen Vaffel (21)
17:00

Skæg med matematik (8)

Skæg med matematik (8)
17:30

Brillebjørn (7)

Brillebjørn (7)
17:35

Motor Mille og Børnebanden (8)

Motor Mille og Børnebanden (8)
18:00

Albi (6)

Albi (6)
18:05

F for får

F for får
18:15

Lille Roy (37)

Lille Roy (37)
18:30

Onkel Rejes Heavyband (7)

Onkel Rejes Heavyband (7)
18:45

Sprinter Galore (6)

Sprinter Galore (6)
19:00

Wild Kratts (19)

Wild Kratts (19)
19:20

Zorro (1)

Zorro (1)
19:45

Yakari IV (14)

Yakari IV (14)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Viernes 22/2
05:00

Den lille prinsesse (18)

Den lille prinsesse (18)
05:10

Søpapegøjernes ø II (33)

Søpapegøjernes ø II (33)
05:20

Ellevilde Ella

Ellevilde Ella
05:25

Rosa fra Rouladegade (3)

Rosa fra Rouladegade (3)
05:55

Chuggington (13)

Chuggington (13)
06:05

Morten Skildpadde II (22)

Morten Skildpadde II (22)
06:30

Sprinter Galore III - Udklædning (9)

Sprinter Galore III - Udklædning (9)
06:45

Inui (5)

Inui (5)
06:55

Pingu (4)

Pingu (4)
07:05

Brillebjørn (7)

Brillebjørn (7)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (21)

Vidundervovsen Vaffel (21)
07:25

Gurli Gris II (11)

Gurli Gris II (11)
07:30

Gurli Gris II (12)

Gurli Gris II (12)
07:40

Masha og Bjørnen (8)

Masha og Bjørnen (8)
07:45

F for får V (15)

F for får V (15)
07:55

Pyjamasheltene (52)

Pyjamasheltene (52)
08:10

Quizdyrene II (3) - Karpen Diem

Quizdyrene II (3) - Karpen Diem
08:20

Didrik Drage (18)

Didrik Drage (18)
08:35

Byttebiksen (4)

Byttebiksen (4)
08:50

Sprinter Galore (8)

Sprinter Galore (8)
09:10

Onkel Rejes sørøvershow II (13)

Onkel Rejes sørøvershow II (13)
09:30

Vi er Pelle og Maise - Morgen (3)

Vi er Pelle og Maise - Morgen (3)
09:35

Vi er Pelle og Maise - Morgen (4)

Vi er Pelle og Maise - Morgen (4)
09:40

Skæg med bogstaver - J

Skæg med bogstaver - J
10:10

Vilde venner III (10)

Vilde venner III (10)
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
10:55

Ramasjang Mysteriet (7)

Ramasjang Mysteriet (7)
11:25

Kaj og Andrea og Pinocchio

Kaj og Andrea og Pinocchio
12:00

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:30

Skæg med matematik (7)

Skæg med matematik (7)
12:55

Rosa fra Rouladegade II (11)

Rosa fra Rouladegade II (11)
13:25

Ramajetterne (5)

Ramajetterne (5)
13:45

Op og hop (4)

Op og hop (4)
13:55

Sikker & Søn IV (13)

Sikker & Søn IV (13)
14:05

Motor Mille og Børnebanden (4)

Motor Mille og Børnebanden (4)
14:30

Sofus III (6)

Sofus III (6)
14:45

Oda Omvendt (5)

Oda Omvendt (5)
14:55

Ernest & Celestine (23)

Ernest & Celestine (23)
15:10

Gurli Gris III (3)

Gurli Gris III (3)
15:20

Kika og Bob (9)

Kika og Bob (9)
15:30

Junglebogen (35)

Junglebogen (35)
15:45

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:00

Didrik Drage (19)

Didrik Drage (19)
16:10

Pyjamasheltene (2)

Pyjamasheltene (2)
16:25

Paw Patrol IV (26)

Paw Patrol IV (26)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (22)

Vidundervovsen Vaffel (22)
17:00

Sofus (8)

Sofus (8)
17:15

Motor Mille og uniformerne - Livvagt (8)

Motor Mille og uniformerne - Livvagt (8)
17:30

Brillebjørn (8)

Brillebjørn (8)
17:35

Luk op Luk i - SIG PYT

Luk op Luk i - SIG PYT
17:55

Stop! (3)

Stop! (3)
18:00

Albi (7)

Albi (7)
18:05

F for får

F for får
18:15

Lille Roy (38)

Lille Roy (38)
18:30

Sovedyr på eventyr II (7) - Marla og Frølårs beskidte historie

Sovedyr på eventyr II (7) - Marla og Frølårs beskidte historie
18:50

Oda Omvendt (7)

Oda Omvendt (7)
19:05

F for får V (3)

F for får V (3)
19:10

Søpapegøjernes ø II (23)

Søpapegøjernes ø II (23)
19:20

Hjørne Bjørne III (26)

Hjørne Bjørne III (26)
19:30

Mor Muh og Kragen

Mor Muh og Kragen
19:35

Den lille prinsesse (7)

Den lille prinsesse (7)
19:50

Minisekterne (1)

Minisekterne (1)
19:55

Lillefinger

Lillefinger
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Sábado 23/2
05:00

Den lille prinsesse (19)

Den lille prinsesse (19)
05:10

Babar (4)

Babar (4)
05:35

Motor Mille og Børnebanden (10)

Motor Mille og Børnebanden (10)
06:00

Chuggington (14)

Chuggington (14)
06:10

Rita og Krokodille - Fisketuren

Rita og Krokodille - Fisketuren
06:15

Vitello - får en klam kæreste (8)

Vitello - får en klam kæreste (8)
06:25

Sovedyr på eventyr II (5) - Kaninsoldaten og Prinsesse Sangskat

Sovedyr på eventyr II (5) - Kaninsoldaten og Prinsesse Sangskat
06:45

Inui (6)

Inui (6)
06:55

Pingu (5)

Pingu (5)
07:05

Brillebjørn (8)

Brillebjørn (8)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (22)

Vidundervovsen Vaffel (22)
07:30

Bien Maja

Bien Maja
08:55

Luk op Luk i - SIG PYT

Luk op Luk i - SIG PYT
09:10

Kasper og Sofie II (2)

Kasper og Sofie II (2)
09:35

Alfons Åberg (3)

Alfons Åberg (3)
09:50

Sofia Flux (1)

Sofia Flux (1)
10:10

Pax' jordiske eventyr III (9:10)

Pax' jordiske eventyr III (9:10)
10:25

Pax' jordiske eventyr III (10:10)

Pax' jordiske eventyr III (10:10)
10:40

Flaskepost fra Stillehavet II (2)

Flaskepost fra Stillehavet II (2)
10:50

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
11:15

Peddersen og Findus

Peddersen og Findus
11:30

Bella, Boris og Berta (1:3)

Bella, Boris og Berta (1:3)
11:55

Ramasjang Mysteriet (8)

Ramasjang Mysteriet (8)
12:25

Min mosters historier (7)

Min mosters historier (7)
12:35

Heino fikser alt - Vasen (15)

Heino fikser alt - Vasen (15)
12:45

Op og Hop II (5)

Op og Hop II (5)
12:55

Rosa fra Rouladegade III (1)

Rosa fra Rouladegade III (1)
13:25

Tree Fu Tom (9)

Tree Fu Tom (9)
13:45

Tree Fu Tom (10)

Tree Fu Tom (10)
14:10

Motor Mille og Børnebanden (5)

Motor Mille og Børnebanden (5)
14:35

Ernest & Celestine (24)

Ernest & Celestine (24)
14:45

Gurli Gris III (5)

Gurli Gris III (5)
14:50

F for får V (13)

F for får V (13)
15:00

Didrik Drage (20)

Didrik Drage (20)
15:10

Pyjamasheltene (3)

Pyjamasheltene (3)
15:25

Rasmus Klump (23)

Rasmus Klump (23)
15:35

Ridderprinsessen Nella (20)

Ridderprinsessen Nella (20)
16:00

Dora udforskeren (17)

Dora udforskeren (17)
16:25

Paw Patrol III (1)

Paw Patrol III (1)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (23)

Vidundervovsen Vaffel (23)
17:00

Vitello - får en klam kæreste (8)

Vitello - får en klam kæreste (8)
17:15

Pyjamasheltene (34)

Pyjamasheltene (34)
17:30

Brillebjørn (9)

Brillebjørn (9)
17:35

Onkel Rejes Sørøvershow (8)

Onkel Rejes Sørøvershow (8)
18:00

Albi (8)

Albi (8)
18:05

F for får

F for får
18:15

Lille Roy (39)

Lille Roy (39)
18:30

OpFinn (2:3)

OpFinn (2:3)
18:55

Brillebjørn (5)

Brillebjørn (5)
19:00

Wild Kratts (20)

Wild Kratts (20)
19:20

Zorro (2)

Zorro (2)
19:45

Yakari IV (15)

Yakari IV (15)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Domingo 24/2
05:00

Den lille prinsesse (20)

Den lille prinsesse (20)
05:10

Babar (5)

Babar (5)
05:35

Motor Mille og Børnebanden (11)

Motor Mille og Børnebanden (11)
06:00

Chuggington (15)

Chuggington (15)
06:13

Rita og Krokodille - Pindsvinet

Rita og Krokodille - Pindsvinet
06:15

Vitello - skal have en papfar (9)

Vitello - skal have en papfar (9)
06:25

Sovedyr på eventyr II (6) - Slikeventyret

Sovedyr på eventyr II (6) - Slikeventyret
06:45

Inui (7)

Inui (7)
06:55

Pingu (6)

Pingu (6)
07:05

Brillebjørn (9)

Brillebjørn (9)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (23)

Vidundervovsen Vaffel (23)
07:30

Jungledyret Hugo - Fræk, flabet og fri

Jungledyret Hugo - Fræk, flabet og fri
08:55

Kasper og Sofie II (3)

Kasper og Sofie II (3)
09:05

Kasper og Sofie II (4)

Kasper og Sofie II (4)
09:20

Didrik Drage (20)

Didrik Drage (20)
09:35

Alfons Åberg (4)

Alfons Åberg (4)
09:50

Sofia Flux (2)

Sofia Flux (2)
10:10

Pax' jordiske eventyr (1:10)

Pax' jordiske eventyr (1:10)
10:25

Pax' jordiske eventyr (2:10)

Pax' jordiske eventyr (2:10)
10:40

Flaskepost fra Stillehavet II (3)

Flaskepost fra Stillehavet II (3)
10:50

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
11:15

Cirkeline

Cirkeline
11:30

Bella, Boris og Berta (2:3)

Bella, Boris og Berta (2:3)
11:55

Ramasjang Mysteriet (9)

Ramasjang Mysteriet (9)
12:25

Min mosters historier (8)

Min mosters historier (8)
12:35

Heino fikser alt - Kagen (16)

Heino fikser alt - Kagen (16)
12:45

Op og Hop II (6)

Op og Hop II (6)
12:55

Rosa fra Rouladegade III (2)

Rosa fra Rouladegade III (2)
13:25

Tree Fu Tom (11)

Tree Fu Tom (11)
13:45

Tree Fu Tom (12)

Tree Fu Tom (12)
14:10

Motor Mille og Børnebanden (6)

Motor Mille og Børnebanden (6)
14:35

Ernest & Celestine (25)

Ernest & Celestine (25)
14:45

Gurli Gris III (6)

Gurli Gris III (6)
14:50

F for får V (14)

F for får V (14)
15:00

Didrik Drage (21)

Didrik Drage (21)
15:10

Pyjamasheltene (4)

Pyjamasheltene (4)
15:25

Rasmus Klump (24)

Rasmus Klump (24)
15:35

Ridderprinsessen Nella (1)

Ridderprinsessen Nella (1)
16:00

Dora udforskeren (18)

Dora udforskeren (18)
16:25

Paw Patrol III (2)

Paw Patrol III (2)
16:45

Vidundervovsen Vaffel (24)

Vidundervovsen Vaffel (24)
17:00

Bamselægen - Ørerne (8)

Bamselægen - Ørerne (8)
17:15

Onkel Reje og børnenes brevkasse (8)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (8)
17:30

Brillebjørn (10)

Brillebjørn (10)
17:35

Oda Omvendt (9)

Oda Omvendt (9)
17:45

Oda Omvendt (10)

Oda Omvendt (10)
18:00

Albi (9)

Albi (9)
18:05

F for får

F for får
18:15

Lille Roy (40)

Lille Roy (40)
18:30

Luk op Luk i - SOVE UDE

Luk op Luk i - SOVE UDE
18:45

Alfons Åberg (6)

Alfons Åberg (6)
19:00

Wild Kratts (21)

Wild Kratts (21)
19:20

Zorro (3)

Zorro (3)
19:45

Yakari IV (16)

Yakari IV (16)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Esta semana DR Ramasjang emite Rosa fra Rouladegade, Ramajetterne, Op og Hop, Sikker & Søn IV, Onkel Rejes Sørøvershow, Sofus, Oda Omvendt, Ernest & Celestine, Gurli Gris VI, Kika og Bob, Junglebogen, Didrik Drage, Pyjamasheltene, Paw Patrol IV, Vidundervovsen Vaffel, Brillebjørn, Onkel Rejes Heavyband, Op og hop, Albi, F for får V, Lille Roy, Hemmelige dyr, Paphoved, Wild Kratts, Zorro, Yakari IV, Den lille prinsesse, Søpapegøjernes ø, Ramasjang Mysteriet V, Chuggington, Morten Skildpadde, Sprinter Galore III - Sundhedsplejersken, Inui, Pingu, Gurli Gris, Masha og Bjørnen, Byttebiksen, Sprinter Galore, Onkel Rejes sørøvershow, Alma flytter på landet, Vilde venner, Ramasjang Mysteriet, Skæg med matematik, Motor Mille og Børnebanden, Bamselægen - Blæren, Onkel Reje og børnenes brevkasse, Sprinter Galore III - Søskendekærlighed, Min bedste vens historier - Kaffemik, Motor Mille og uniformerne - Ambulance, Sprinter Galore III - Dåb, Vi er Pelle og Maise - Søndag, Vi er Pelle og Maise - søndag, Sprinter Galore III - Udklædning, Vi er Pelle og Maise - Morgen, Motor Mille og uniformerne - Livvagt, Stop!, Hjørne Bjørne, Minisekterne, Babar, Vitello - får en klam kæreste, Kasper og Sofie, Alfons Åberg, Sofia Flux, Pax' jordiske eventyr, Flaskepost fra Stillehavet, Bella, Boris og Berta, Min mosters historier, Heino fikser alt - Vasen, Tree Fu Tom, Rasmus Klump, Ridderprinsessen Nella, Dora udforskeren, Paw Patrol, OpFinn, Vitello - skal have en papfar, Heino fikser alt - Kagen, Bamselægen - Ørerne

DR Ramasjang hoy
DR Ramasjang esta noche