El reloj de 2 Millones de Cristiano

El reloj de 2 Millones de Cristiano

Isabel Pantoja demanda a un paparazzi

Isabel Pantoja demanda a un paparazzi

El elemento prohibido en la boda de Belén

El elemento prohibido en la boda de Belén

Poty se sincera al fin sobre Bustamante

Poty se sincera al fin sobre Bustamante

¿Y Dónde está Letizia?

¿Y Dónde está Letizia?

DR Ramasjang guía tv de 25/8 2019 a 2/9 2019

Domingo 25/8
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Lunes 26/8
06:00

Chuggington (S1E14)

Chuggington (S1E14)
06:10

Morten Skildpadde II (S2E21)

Morten Skildpadde II (S2E21)
06:35

Sofus II (S2E7)

Sofus II (S2E7)
06:50

Pingu (S1E21)

Pingu (S1E21)
07:00

F for Får

F for Får
07:10

Oda Omvendt (S1E1)

Oda Omvendt (S1E1)
07:20

Sikker & Søn IV (S4E11)

Sikker & Søn IV (S4E11)
07:30

Vidundervovsen Vaffel (S1E24)

Vidundervovsen Vaffel (S1E24)
07:45

Gurli Gris VI (S6E11)

Gurli Gris VI (S6E11)
07:50

Simon

Simon
07:55

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E5)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E5)
08:10

Pyjamasheltene (S1E40)

Pyjamasheltene (S1E40)
08:25

Motor Mille på maskintur (S1E5)

Motor Mille på maskintur (S1E5)
08:40

Far, mor og bjørn (S1E8)

Far, mor og bjørn (S1E8)
09:05

Sofus (S1E6)

Sofus (S1E6)
09:20

Isabel og den skjulte skat (S1E3)

Isabel og den skjulte skat (S1E3)
09:30

Mit kæledyr - en prærieugle

Mit kæledyr - en prærieugle
09:45

Skæg med bogstaver - Å

Skæg med bogstaver - Å
10:10

Vilde venner (S1E4)

Vilde venner (S1E4)
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
11:00

Ramasjang Mysteriet (S1E9)

Ramasjang Mysteriet (S1E9)
11:25

Kaj og Andrea får lopper

Kaj og Andrea får lopper
12:05

Bamses Billedbog

Bamses Billedbog
12:30

Ramasjang Rally

Ramasjang Rally
13:00

Rosa fra Rouladegade II (S2E8)

Rosa fra Rouladegade II (S2E8)
13:30

Ramajetterne (S1E4)

Ramajetterne (S1E4)
13:50

Op og hop (S1E8)

Op og hop (S1E8)
14:05

Sikker & Søn VI (S6E16)

Sikker & Søn VI (S6E16)
14:15

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E6)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E6)
14:35

Motor Mille og uniformerne - Politi (S1E1)

Motor Mille og uniformerne - Politi (S1E1)
14:50

Quizdyrene II (4) - Hunden Evora

Quizdyrene II (4) - Hunden Evora
15:00

Ernest & Celestine (S1E26)

Ernest & Celestine (S1E26)
15:15

Simon

Simon
15:20

Gurli Gris

Gurli Gris
15:30

Kika og Bob (2)

Kika og Bob (2)
15:45

Didrik Drage (S1E42)

Didrik Drage (S1E42)
15:55

Junglebogen (S1E2)

Junglebogen (S1E2)
16:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:20

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
16:35

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
16:45

Pyjamasheltene (S1E41)

Pyjamasheltene (S1E41)
17:00

Rosa fra Rouladegade III (S3E3)

Rosa fra Rouladegade III (S3E3)
17:30

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E1)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E1)
17:45

Min ven Marlon (S1E1)

Min ven Marlon (S1E1)
18:00

F for Får

F for Får
18:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:25

Lille Roy (S1E15)

Lille Roy (S1E15)
18:40

Kasper og Sofie på safari (S3E3)

Kasper og Sofie på safari (S3E3)
19:00

Wild Kratts

Wild Kratts
19:25

Lucky Luke - Daltonbrødrene taber underkæben (S1E49)

Lucky Luke - Daltonbrødrene taber underkæben (S1E49)
19:50

Yakari IV (S4E13)

Yakari IV (S4E13)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Martes 27/8
06:00

Chuggington (S1E15)

Chuggington (S1E15)
06:10

Morten Skildpadde II (S2E22)

Morten Skildpadde II (S2E22)
06:30

Sofus III (S3E1)

Sofus III (S3E1)
06:50

Pingu (S1E22)

Pingu (S1E22)
06:55

F for Får

F for Får
07:05

Oda Omvendt (S1E2)

Oda Omvendt (S1E2)
07:20

Sikker & Søn IV (S4E12)

Sikker & Søn IV (S4E12)
07:30

Vidundervovsen Vaffel (S1E25)

Vidundervovsen Vaffel (S1E25)
07:45

Gurli Gris VI (S6E12)

Gurli Gris VI (S6E12)
07:50

Simon

Simon
07:55

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E6)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E6)
08:10

Pyjamasheltene (S1E41)

Pyjamasheltene (S1E41)
08:20

Motor Mille på maskintur (S1E6)

Motor Mille på maskintur (S1E6)
08:40

Busters verden (S1E1)

Busters verden (S1E1)
09:00

Sofus (S1E7)

Sofus (S1E7)
09:15

Isabel og den skjulte skat (S1E4)

Isabel og den skjulte skat (S1E4)
09:25

Mit kæledyr - en landskildpadde

Mit kæledyr - en landskildpadde
09:35

Skæg med bogstaver - P

Skæg med bogstaver - P
10:15

Vilde venner (S1E5)

Vilde venner (S1E5)
10:35

Lille Nørd

Lille Nørd
11:00

Ramasjang Mysteriet (S1E10)

Ramasjang Mysteriet (S1E10)
11:30

Kaj og Andrea leger skole

Kaj og Andrea leger skole
12:00

Bamses Billedbog

Bamses Billedbog
12:30

Ramasjang Rally

Ramasjang Rally
12:55

Rosa fra Rouladegade II (S2E9)

Rosa fra Rouladegade II (S2E9)
13:25

Ramajetterne (S1E5)

Ramajetterne (S1E5)
13:45

Op og hop (S1E9)

Op og hop (S1E9)
14:00

Sikker & Søn VI (S6E17)

Sikker & Søn VI (S6E17)
14:10

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E7)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E7)
14:35

Motor Mille og uniformerne - Helikopterredder (S1E2)

Motor Mille og uniformerne - Helikopterredder (S1E2)
14:50

Quizdyrene II (5) - Kakaduen Samardi

Quizdyrene II (5) - Kakaduen Samardi
15:00

Ernest & Celestine (S1E1)

Ernest & Celestine (S1E1)
15:15

Simon

Simon
15:20

Gurli Gris

Gurli Gris
15:30

Kika og Bob (3)

Kika og Bob (3)
15:45

Didrik Drage (S1E43)

Didrik Drage (S1E43)
15:55

Junglebogen (S1E3)

Junglebogen (S1E3)
16:05

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:20

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
16:30

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
16:45

Pyjamasheltene (S1E42)

Pyjamasheltene (S1E42)
17:00

TV AVISEN for dyr - Aber aber efter? (S1E2)

TV AVISEN for dyr - Aber aber efter? (S1E2)
17:10

Hemmelige dyr: Klappelyde i mosen

Hemmelige dyr: Klappelyde i mosen
17:25

Min nye søster (2:8)

Min nye søster (2:8)
17:30

Motor Mille og Børnebanden (S1E1)

Motor Mille og Børnebanden (S1E1)
17:55

Tre venner (S1E1)

Tre venner (S1E1)
18:05

F for Får

F for Får
18:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:25

Lille Roy (S1E16)

Lille Roy (S1E16)
18:35

Kasper og Sofie på safari (S3E4)

Kasper og Sofie på safari (S3E4)
19:00

Wild Kratts

Wild Kratts
19:25

Lucky Luke - Daltonbrødrene i trøjen (S1E50)

Lucky Luke - Daltonbrødrene i trøjen (S1E50)
19:45

Yakari IV (S4E14)

Yakari IV (S4E14)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Miércoles 28/8
06:05

Morten Skildpadde II (S2E23)

Morten Skildpadde II (S2E23)
06:30

Sofus III (S3E2)

Sofus III (S3E2)
06:50

Pingu (S1E23)

Pingu (S1E23)
06:55

F for Får

F for Får
07:05

Oda Omvendt (S1E3)

Oda Omvendt (S1E3)
07:15

Sikker & Søn IV (S4E13)

Sikker & Søn IV (S4E13)
07:30

Vidundervovsen Vaffel (S1E26)

Vidundervovsen Vaffel (S1E26)
07:40

Gurli Gris VI (S6E13)

Gurli Gris VI (S6E13)
07:45

Simon

Simon
07:55

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E7)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E7)
08:10

Pyjamasheltene (S1E42)

Pyjamasheltene (S1E42)
08:20

Motor Mille på maskintur (S1E7)

Motor Mille på maskintur (S1E7)
08:35

Busters verden (S1E2)

Busters verden (S1E2)
09:00

Sofus II (S2E3)

Sofus II (S2E3)
09:15

Isabel og den skjulte skat (S1E5)

Isabel og den skjulte skat (S1E5)
09:25

Mit kæledyr - en dværgkanin

Mit kæledyr - en dværgkanin
09:35

Skæg med bogstaver - W

Skæg med bogstaver - W
10:05

Vilde venner (S1E6)

Vilde venner (S1E6)
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
11:00

Ramasjang Mysteriet II (S2E1)

Ramasjang Mysteriet II (S2E1)
11:25

Kaj og Andrea

Kaj og Andrea
11:55

Bamses Billedbog

Bamses Billedbog
12:25

Ramasjang Rally

Ramasjang Rally
12:55

Rosa fra Rouladegade II (S2E10)

Rosa fra Rouladegade II (S2E10)
13:25

Ramajetterne (S1E6)

Ramajetterne (S1E6)
13:45

Op og hop (S1E10)

Op og hop (S1E10)
14:00

Sikker & Søn VI (S6E18)

Sikker & Søn VI (S6E18)
14:10

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E8)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E8)
14:35

Motor Mille og uniformerne - Flybrandmand (S1E3)

Motor Mille og uniformerne - Flybrandmand (S1E3)
14:50

Quizdyrene II (6) - Flodfiskene

Quizdyrene II (6) - Flodfiskene
15:00

Ernest & Celestine (S1E2)

Ernest & Celestine (S1E2)
15:15

Simon

Simon
15:20

Gurli Gris

Gurli Gris
15:30

Kika og Bob (4)

Kika og Bob (4)
15:45

Didrik Drage (S1E44)

Didrik Drage (S1E44)
15:55

Junglebogen (S1E4)

Junglebogen (S1E4)
16:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:20

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
16:35

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
16:45

Pyjamasheltene (S1E43)

Pyjamasheltene (S1E43)
17:00

Ramasjang Mysteriet II (S2E2)

Ramasjang Mysteriet II (S2E2)
17:30

Sofus (S1E1)

Sofus (S1E1)
17:45

Monster Buster

Monster Buster
18:00

F for Får

F for Får
18:15

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:25

Lille Roy (S1E17)

Lille Roy (S1E17)
18:40

Kanonkongen Freja (S1E1)

Kanonkongen Freja (S1E1)
19:00

Wild Kratts

Wild Kratts
19:25

Lucky Luke - Skolemesteren (S1E51)

Lucky Luke - Skolemesteren (S1E51)
19:50

Yakari IV (S4E15)

Yakari IV (S4E15)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Jueves 29/8
06:05

Morten Skildpadde II (S2E24)

Morten Skildpadde II (S2E24)
06:30

Sofus III (S3E3)

Sofus III (S3E3)
06:45

Pingu (S1E24)

Pingu (S1E24)
06:55

F for Får

F for Får
07:00

Oda Omvendt (S1E4)

Oda Omvendt (S1E4)
07:15

Sikker & Søn IV (S4E14)

Sikker & Søn IV (S4E14)
07:30

Vidundervovsen Vaffel (S1E27)

Vidundervovsen Vaffel (S1E27)
07:40

Gurli Gris VI (S6E14)

Gurli Gris VI (S6E14)
07:45

Simon

Simon
07:50

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E8)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E8)
08:05

Pyjamasheltene (S1E43)

Pyjamasheltene (S1E43)
08:15

Motor Mille på maskintur (S1E8)

Motor Mille på maskintur (S1E8)
08:35

Busters verden (S1E3)

Busters verden (S1E3)
09:00

Sofus (S1E8)

Sofus (S1E8)
09:15

Isabel og den skjulte skat (S1E6)

Isabel og den skjulte skat (S1E6)
09:25

Mit kæledyr - en ged

Mit kæledyr - en ged
09:40

Skæg med bogstaver - Y

Skæg med bogstaver - Y
10:05

Vilde venner (S1E7)

Vilde venner (S1E7)
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
11:00

Ramasjang Mysteriet II (S2E2)

Ramasjang Mysteriet II (S2E2)
11:30

Kaj og Andrea leger med tænder

Kaj og Andrea leger med tænder
12:00

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:30

Ramasjang Rally

Ramasjang Rally
12:55

Rosa fra Rouladegade II (S2E11)

Rosa fra Rouladegade II (S2E11)
13:25

Ramajetterne II (S2E1)

Ramajetterne II (S2E1)
13:50

Op og Hop II (S2E1)

Op og Hop II (S2E1)
14:00

Sikker & Søn VI (S6E19)

Sikker & Søn VI (S6E19)
14:10

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E9)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E9)
14:35

Motor Mille og uniformerne - Livredder (S1E4)

Motor Mille og uniformerne - Livredder (S1E4)
14:50

Quizdyrene II (7) - Kænguruen Anuk

Quizdyrene II (7) - Kænguruen Anuk
15:00

Ernest & Celestine (S1E3)

Ernest & Celestine (S1E3)
15:10

Simon

Simon
15:15

Gurli Gris

Gurli Gris
15:30

Kika og Bob (5)

Kika og Bob (5)
15:40

Didrik Drage (S1E45)

Didrik Drage (S1E45)
15:55

Junglebogen (S1E5)

Junglebogen (S1E5)
16:05

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:20

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
16:30

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
16:45

Pyjamasheltene (S1E44)

Pyjamasheltene (S1E44)
17:00

Motor Mille på cirkustur (S1E3)

Motor Mille på cirkustur (S1E3)
17:15

Gurli Gris - Verden rundt med Gurli

Gurli Gris - Verden rundt med Gurli
17:30

Isabel og den skjulte skat (S1E1)

Isabel og den skjulte skat (S1E1)
17:40

Alma flytter på landet (S1E1)

Alma flytter på landet (S1E1)
17:55

Mig og mine to hjem - Anemone (S1E1)

Mig og mine to hjem - Anemone (S1E1)
18:00

F for Får

F for Får
18:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:25

Lille Roy (S1E18)

Lille Roy (S1E18)
18:40

Kanonkongen Freja (S1E2)

Kanonkongen Freja (S1E2)
19:00

Wild Kratts

Wild Kratts
19:20

Lucky Luke - Broen over Sequoiakløften (S1E52)

Lucky Luke - Broen over Sequoiakløften (S1E52)
19:45

Yakari IV (S4E16)

Yakari IV (S4E16)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Viernes 30/8
06:05

Morten Skildpadde II (S2E25)

Morten Skildpadde II (S2E25)
06:30

Sofus III (S3E4)

Sofus III (S3E4)
06:45

Pingu (S1E25)

Pingu (S1E25)
06:55

F for Får

F for Får
07:00

Oda Omvendt (S1E5)

Oda Omvendt (S1E5)
07:15

Sikker & Søn IV (S4E15)

Sikker & Søn IV (S4E15)
07:30

Vidundervovsen Vaffel (S1E28)

Vidundervovsen Vaffel (S1E28)
07:40

Gurli Gris VI (S6E15)

Gurli Gris VI (S6E15)
07:45

Simon

Simon
07:50

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E9)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1E9)
08:05

Pyjamasheltene (S1E44)

Pyjamasheltene (S1E44)
08:15

Motor Mille på maskintur (S1E9)

Motor Mille på maskintur (S1E9)
08:35

Busters verden (S1E4)

Busters verden (S1E4)
09:00

Sofus II (S2E1)

Sofus II (S2E1)
09:15

Isabel og den skjulte skat (S1E7)

Isabel og den skjulte skat (S1E7)
09:25

Mit kæledyr - en fisk

Mit kæledyr - en fisk
09:40

Skæg med bogstaver - QZX

Skæg med bogstaver - QZX
10:05

Vilde venner (S1E8)

Vilde venner (S1E8)
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
11:00

Ramasjang Mysteriet II (S2E3)

Ramasjang Mysteriet II (S2E3)
11:30

Kaj og Andrea

Kaj og Andrea
12:00

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:30

Ramasjang Rally

Ramasjang Rally
12:55

Rosa fra Rouladegade III (S3E1)

Rosa fra Rouladegade III (S3E1)
13:25

Ramajetterne II (S2E2)

Ramajetterne II (S2E2)
13:50

Op og Hop II (S2E2)

Op og Hop II (S2E2)
14:00

Sikker & Søn VI (S6E20)

Sikker & Søn VI (S6E20)
14:10

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E10)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E10)
14:35

Motor Mille og uniformerne - Skorstensfejer (S1E5)

Motor Mille og uniformerne - Skorstensfejer (S1E5)
14:50

Quizdyrene II (8) - Araen Sugar

Quizdyrene II (8) - Araen Sugar
15:00

Ernest & Celestine (S1E4)

Ernest & Celestine (S1E4)
15:10

Simon

Simon
15:15

Gurli Gris

Gurli Gris
15:30

Kika og Bob (6)

Kika og Bob (6)
15:40

Didrik Drage (S1E46)

Didrik Drage (S1E46)
15:55

Junglebogen (S1E6)

Junglebogen (S1E6)
16:05

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:20

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
16:30

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
16:45

Pyjamasheltene (S1E45)

Pyjamasheltene (S1E45)
17:00

Walter og Trofast - På et hængende hår

Walter og Trofast - På et hængende hår
17:30

Sovedyr på eventyr II (1) - Allan og Piratprinsessen

Sovedyr på eventyr II (1) - Allan og Piratprinsessen
17:50

Quizdyrene II (1) - Grisen Peanut

Quizdyrene II (1) - Grisen Peanut
18:00

F for Får

F for Får
18:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:25

Lille Roy (S1E19)

Lille Roy (S1E19)
18:40

Kanonkongen Freja (S1E3)

Kanonkongen Freja (S1E3)
19:00

Gurli Gris III (S3E14)

Gurli Gris III (S3E14)
19:05

F for får V (S5E8)

F for får V (S5E8)
19:10

Søpapegøjernes ø II (S2E9)

Søpapegøjernes ø II (S2E9)
19:20

Hjørne Bjørne IV (S4E25)

Hjørne Bjørne IV (S4E25)
19:30

Mor Muh og Kragen

Mor Muh og Kragen
19:35

Den lille prinsesse (S2E32)

Den lille prinsesse (S2E32)
19:50

Minisekterne (S1E26)

Minisekterne (S1E26)
19:55

Lillefinger

Lillefinger
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Sábado 31/8
06:00

Chuggington (S1E19)

Chuggington (S1E19)
06:10

Rita og Krokodille - På langrend

Rita og Krokodille - På langrend
06:15

Vitello - napper en kat (S1E2)

Vitello - napper en kat (S1E2)
06:30

Luk op Luk i - FØDSELSDAG

Luk op Luk i - FØDSELSDAG
06:50

Pingu (S1E26)

Pingu (S1E26)
06:55

F for Får

F for Får
07:15

Vidundervovsen Vaffel (S1E29)

Vidundervovsen Vaffel (S1E29)
07:30

Mor Muh og Kragen

Mor Muh og Kragen
09:00

Kasper og Sofie II (S2E8)

Kasper og Sofie II (S2E8)
09:15

Kasper og Sofie II (S2E9)

Kasper og Sofie II (S2E9)
09:30

Alfons Åberg (S1E5)

Alfons Åberg (S1E5)
09:40

Peddersen og Findus

Peddersen og Findus
09:55

Pax' jordiske eventyr (S1E1)

Pax' jordiske eventyr (S1E1)
10:10

Flaskepost fra Stillehavet II (S2E8)

Flaskepost fra Stillehavet II (S2E8)
10:25

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
11:00

Ramasjang Mysteriet II (S2E4)

Ramasjang Mysteriet II (S2E4)
11:30

Far, mor og bjørn (S1E5)

Far, mor og bjørn (S1E5)
12:00

Byttebiksen (S1E5)

Byttebiksen (S1E5)
12:15

TV AVISEN for dyr - På sporet af svindlerkaninen (S1E5)

TV AVISEN for dyr - På sporet af svindlerkaninen (S1E5)
12:25

Min oldefars historier - Elgen

Min oldefars historier - Elgen
12:35

Heino fikser alt - Trækbasunen (S1E17)

Heino fikser alt - Trækbasunen (S1E17)
12:45

Op og Hop II (S2E7)

Op og Hop II (S2E7)
12:55

Rosa fra Rouladegade III (S3E2)

Rosa fra Rouladegade III (S3E2)
13:25

Tree Fu Tom (S3E15)

Tree Fu Tom (S3E15)
13:45

Tree Fu Tom (S3E16)

Tree Fu Tom (S3E16)
14:10

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E11)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2E11)
14:35

Ernest & Celestine (S1E5)

Ernest & Celestine (S1E5)
14:45

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
15:00

Gurli Gris

Gurli Gris
15:05

F for Får

F for Får
15:10

Didrik Drage (S1E47)

Didrik Drage (S1E47)
15:20

Rasmus Klump (S1E5)

Rasmus Klump (S1E5)
15:35

Ridderprinsessen Nella (S1E2)

Ridderprinsessen Nella (S1E2)
15:55

Dora udforskeren (S1E24)

Dora udforskeren (S1E24)
16:20

Paw Patrol IV (S4E1)

Paw Patrol IV (S4E1)
16:45

Pyjamasheltene (S1E46)

Pyjamasheltene (S1E46)
17:00

Bamselægen - Nakken (S2E3)

Bamselægen - Nakken (S2E3)
17:15

Paphoved (S1E3)

Paphoved (S1E3)
17:25

Elsa (S1E3)

Elsa (S1E3)
17:30

Sprinter Galore (S1E5)

Sprinter Galore (S1E5)
17:45

Sprinter Galore (S1E6)

Sprinter Galore (S1E6)
18:00

F for Får

F for Får
18:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:25

Lille Roy (S1E20)

Lille Roy (S1E20)
18:40

Kanonkongen Freja (S1E4)

Kanonkongen Freja (S1E4)
19:00

Wild Kratts

Wild Kratts
19:20

Lucky Luke - Indiansk roulette (S1E1)

Lucky Luke - Indiansk roulette (S1E1)
19:45

Yakari IV (S4E17)

Yakari IV (S4E17)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Esta semana DR Ramasjang emite Yakari IV, Chuggington, Morten Skildpadde, Sofus, Pingu, Oda Omvendt, Sikker & Søn IV, Vidundervovsen Vaffel, Gurli Gris VI, Onkel Reje og børnenes brevkasse, Pyjamasheltene, Motor Mille på maskintur, Far, mor og bjørn, Isabel og den skjulte skat, Vilde venner, Ramasjang Mysteriet, Rosa fra Rouladegade, Ramajetterne, Op og hop, Sikker & Søn VI, Onkel Rejes sørøvershow, Motor Mille og uniformerne - Politi, Ernest & Celestine, Kika og Bob, Didrik Drage, Junglebogen, Min ven Marlon, Lille Roy, Kasper og Sofie på safari, Lucky Luke - Daltonbrødrene taber underkæben, Busters verden, Motor Mille og uniformerne - Helikopterredder, TV AVISEN for dyr - Aber aber efter?, Min nye søster, Motor Mille og Børnebanden, Tre venner, Lucky Luke - Daltonbrødrene i trøjen, Motor Mille og uniformerne - Flybrandmand, Kanonkongen Freja, Lucky Luke - Skolemesteren, Op og Hop, Motor Mille og uniformerne - Livredder, Motor Mille på cirkustur, Alma flytter på landet, Mig og mine to hjem - Anemone, Lucky Luke - Broen over Sequoiakløften, Motor Mille og uniformerne - Skorstensfejer, Gurli Gris, F for får V, Søpapegøjernes ø, Hjørne Bjørne IV, Den lille prinsesse, Minisekterne, Vitello - napper en kat, Kasper og Sofie, Alfons Åberg, Pax' jordiske eventyr, Flaskepost fra Stillehavet, Byttebiksen, TV AVISEN for dyr - På sporet af svindlerkaninen, Heino fikser alt - Trækbasunen, Tree Fu Tom, Rasmus Klump, Ridderprinsessen Nella, Dora udforskeren, Paw Patrol IV, Bamselægen - Nakken, Paphoved, Elsa, Sprinter Galore, Lucky Luke - Indiansk roulette

DR Ramasjang hoy
DR Ramasjang esta noche